6 obserwujących
156 notek
300k odsłon
265 odsłon

Pamięci generała Augusto Pinocheta

"Franco i Pinochet to dwie postacie, dzięki którym Sowiety nie rozprzestrzeniły się na cały świat."  M. Poradowski
"Franco i Pinochet to dwie postacie, dzięki którym Sowiety nie rozprzestrzeniły się na cały świat." M. Poradowski
Wykop Skomentuj2

Niedawno oglądam na youtubie chilijski film dokumentalny pt. „Pinochet” z 2012 roku opowiadający o tym niedocenianym i niezwykłym przywódcy Chile. Polecam obejrzeć ten film, który przytacza wiele faktów na temat prezydenta gen. Pinocheta i odkłamuje jego wizerunek tak bardzo zafałszowany latami przez chilijską i międzynarodową lewicę oraz tzw. obrońców praw człowieka. Nieprzypadkowo ten dokument,  podczas premiery kilka lat temu był tak atakowany przez zdziczałe lewactwo.


Nieprzypadkowo też piszę dzisiaj o wybitnym chilijskim liderze, gdyż dokładnie 10 grudnia 2006 roku generał odszedł na wieczną wartę. Opłakiwały go miliony Chilijczyków, którzy zawdzięczali mu bezpieczeństwo, dobrobyt, rozwój, ocalenie ich kraju i narodu przed komunistyczną zarazą.


Oczywiście nienawistne lewactwo nie uszanowało żałoby po generale i dalej w mediach powtarzało swoje kłamstwa o krwawym dyktatorze, który ma na sumieniu tysiące zamordowanych i torturowanych niewinnych ofiar, który był na pasku Waszyngtonu, a jego neoliberalne reformy pogłębiły tylko nierówności społeczne i rozwarstwienie Chilijczyków (ulubiony bełkot lewaków).


Niemal 30 lat po oddaniu władzy, lewica, która stoi za ostatnimi protestami w Chile, bredzi podobnie- że wysokie koszty życia w Chile i oderwanie obecnej władzy od problemów zwykłych ludzi, to też wina gen. Pinocheta. Nie dajcie się zwieść tym kłamstwom! Ci co teraz chcą zmian systemowych w Chile i jazgoczą o nierównościach społecznych i nieudanym „neoliberalnym eksperymencie”, chcą socjalizmu i tego, by jak w Europie wszystko było na koszt państwa (czyli podatnika) i żeby dostawać pieniądze za nic. Skutkiem będzie oczywiście to co się stało w Wenezueli, czyli katastrofa gospodarcza, skrajna bieda i lewicowy terror.


W 1973 r. generał Pinochet i chilijska armia zapobiegli właśnie takiej katastrofie, a nawet jeszcze gorszej niż ta w wenezuelskim wydaniu. Mając do wyboru komunistyczną rewolucję, która wisiała w powietrzu, wojnę domową lub pucz w celu ratowania ojczyzny zagrożonej czerwoną zarazą, wybrał tę ostatnią opcję. Uratował kraj, przywrócił elementarny porządek, zwrócił zagrabioną przez socjalistów ziemię prawowitym właścicielom, zreformował państwo, a po wszystkim pokojowo i dobrowolnie oddał władzę szanując wyniki plebiscytu z 1988 r. i wyborów prezydenckich z 1989 r., w których nie brał udziału. Zastał kraj na skraju gospodarczej i społecznej przepaści, zrujnowany finansowo, zagrożony komunistycznym przewrotem. A zostawił bogaty, dobrze prosperujący, bezpieczny, stabilny i nowoczesny.


Wrogowie gen. Pinocheta nie znoszą niewygodnych faktów, a fakty są takie:

- To niższa Izba Kongresu upoważniła chilijskie siły zbrojne do interwencji 22 sierpnia 1973 r., by położyć kres łamaniu konstytucji i prawa przez rząd Allende oraz skończyć z obłąkanym eksperymentem socjalistycznym, który doprowadził do hiperinflacji, zapaści gospodarczej i biedy.


- Trzyletnie rządy socjalistów agenta KGB Salvadore Allende doprowadziły nie tylko do gospodarczej ruiny, w wyniku której zwykli Chilijczycy mieli ogromne trudności w aprowizacji, ale także do eksplozji lewicowego terroru uderzającego w przeciwników rządu, którzy byli nękani, atakowani fizycznie, a nawet mordowani.


-Allende i jego ludzie przy wsparciu Kuby i ZSRR szykowali się do komunistycznego przewrotu, aby siłą i terrorem narzucić Chile swoje chore pomysły oraz zniewolić cały naród, tak jak to miało miejsce w Europie Wschodniej po II Wojnie Światowej.


-Allende mógł ocalić życie i wolność opuszczając Chile na wezwanie junty, ale zamiast tego wolał jak Hitler do końca trwać przy skompromitowanej, lewicowej idei i popełnić samobójstwo.


-W wyniku przewrotu wojskowego i po nim zginęło ok. 3 000 osób, co przytaczają bez końca przeciwnicy generała Pinocheta, ale pomijają fakt, że nawet połowa ofiar z lat 1973-1990 to żołnierze, policjanci, urzędnicy i zwykli Chilijczycy zamordowani przez lewicowych terrorystów, wrogów Chile działających na zlecenie Kuby i ZSRR. Z kolei wiele spośród ofiar junty to w rzeczywistości byli właśnie lewaccy terroryści i wichrzyciele, którzy prowadzili nieregularną wojnę z własnym krajem.


-W czasie rządów gen. Pinocheta aresztowano ok. 80 000 osób, z których mniej niż 30 000 torturowano. Tyle, że wiele z tych osób nie aresztowano za sam sprzeciw wobec dyktatury, a za działalność terrorystyczną, morderstwa, zamachy, uprowadzenia i inne ciężkie przestępstwa. 1 400 lewicowych terrorystów na mocy amnestii zwolniono z więzień i dziś odgrywają oni rolę męczenników. Nie ma żadnego porównania między liczbą ofiar z czasów rządów gen. Pinocheta, a skalą terroru, inwigilacji i milionami ofiar komunistycznych represji w ZSRR, Chinach, Kambodży, Wietnamie, Polsce czasów stalinowskich czy nawet w sąsiedniej Argentynie lat 1976-1982.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale