3 obserwujących
19 notek
83k odsłony
613 odsłon

Według nowego sondażu Instytutu Pollster dla "SE", partię Biedronia poparłoby 9% badanych

Wykop Skomentuj16

W sondażu, który wykonał Instytut Pollster dla "SE", PiS okupuje bez zmian najwyższy stopień podium. Na partię Kaczyńskiego oddałoby swój głos 37% badanych. Gorsza nadal od PiS jest PO, na którą oddałoby swój głos 25% badanych. Na kolejnych miejscach znalazły się odpowiednio: partia Biedronia ( 9%), PSL (7%), Kukiz15 (7%) i SLD, które poparłoby zaledwie 5% badanych. Natomiast poniżej pięcioprocentowego progu wyborczego, zalazły się:  Nowoczesna (3%), Partia Razem (2%), TERAZ! (1%) oraz Partia o. Tadeusza Rydzyka (1%).

Na partia Biedronia - choć należy jeszcze traktować ten wynik sondażowy z dużą rezerwą, bo nie wiadomo jak będzie jej poparcie oscylowało w kolejnych sondażach - ma zamiar zagłosować 9% ankietowanych, co dla samego Biedronia powinno być dość dobrym prognostykiem na przyszłość, kiedy partia zacznie na dobre swoją działalność polityczną. Z drugiej jednak strony, nowe byty polityczne jak np. .Nowoczesna też zaczynały dość szumnie swoją działalność polityczną. Niestety z upływem czasu, traciła swoje poparcia, a jej dotychczasowy lider ( Ryszard Petru), który między innymi ponosi w pewnym sensie współodpowiedzialność za jej obecnie słaby wynik, próbuje z kolei swoich sił pod szyldem nowego bytu politycznego o nazwie "TERAZ".

Czy partia Biedronia ma szansę na to, by zająć miejsce .Nowoczesnej na scenie politycznej? Z pewnością tak, bo .Nowoczesna powoli dogorywa i tak naprawdę jest nieliczącą się w tej chwili partią na scenie politycznej. Również pod przewodnictwem Lubnauer są bardzo nikłe szanse na to, aby .Nowoczesna odbudowała swoją pozycję aż do kolejnych wyborów parlamentarnych 2019.

Czy PO wyrasta powoli nowy konkurent polityczny? Akurat teraz jest trochę za wcześnie, aby uskrzydlać partię Biedronia, jednocześnie prognozując spadki poparcia w sondażach dla PO. Należy przede wszystkim poczekać do momentu, kiedy partia Biedronia skonstruuje swoje pierwsze listy wyborcze - w tym wypadku chodzi między innymi o pierwszy test w wyborach do parlamentu europejskiego. Jeżeli uzyska ona w nich wynik na analogicznym poziomie co w tym sondażu, to PO powinna naprawdę zacząć się obawiać odpływu swoich wyborców do partii Biedronia.

Link do sondażu:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-pollster-partia-biedronia-z-trzecim-wynikiem/2klm25nWykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka