3 obserwujących
19 notek
83k odsłony
741 odsłon

PiS ciągle notuje wysokie poparcie. Dowód: najnowszy sondaż Estymator dla Dorzeczy.pl

Wykop Skomentuj10

Negatywna kampania, której celem jest wciąż koalicja rządząca, a którą de facto rozkręciła na dobre opozycja po śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza, nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a tym bardziej nie ma - jak na razie - żadnego wpływu na poparcie dla PiS. Z drugiej jednak strony, widać gołym okiem, że opozycja wykorzystuje tą tragedię do osiągnięcia własnych celów politycznych. A to z kolei może - wbrew pozorom - wzmocnić PiS, aniżeli PO w jej dążeniach do obalenia rządów PiS.

Pomimo tego sondażu, który daje poparcie PiS na poziomie 42,2%, a PO (31,1%), widać malejący dystans między tymi dwiema partiami, od czasu, gdy PiS przejął pałeczkę władzy, bowiem wynosi on w tej chwili 10%. Natomiast, pozostałe partie jak np. Kukiz15 czy PSL otrzymały kolejno 8,6% i 6,8%. Z kolei na .Nowoczesną oddałoby swój głos 1,4% badanych, a na partię"TERAZ!" ekonomisty Ryszarda Petru zaledwie 0,4%.

Wprawdzie PiS rządziłby samodzielnie, jeżeli ( teoretycznie ) wybory odbyłyby się teraz, a w Sejmie znalazłyby się tylko cztery partie - bez .Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer - to jednak do czasu wyborów parlamentarnych mamy jeszcze przed sobą dobre kilka miesięcy, który będą niewątpliwie decydujące dla utrzymania władzy przez koalicję rządzącą, a przede wszystkim, czy PiS będzie w stanie kontynuować swoje rządy bez kolejnych współkoalicjantów jak np. Kukiz15? 

Sondaż został przeprowadzony w dniach 23-24 stycznia 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1002 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

Link do sondażu:

https://dorzeczy.pl/kraj/91428/Mocna-pozycja-PiS-cztery-partie-w-Sejmie.html

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka