Kredyt gotówkowy - jak wybrać najlepszy?

Oczywiście, jest możliwe samodzielne sprawdzenie i porównanie wszystkich ofert kredytowych dostępnych w polskich bankach, jednak to zajęcie bardzo czasochłonne. Nie dość, że na rodzimym rynku funkcjonuje wiele instytucji, to jeszcze ich propozycje nieustannie się zmieniają. Poza standardową ofertą istnieją opcje promocyjne, dostępne w określonym czasie, oraz oferty dla aktualnych klientów. Jak nie zagubić się w tym gąszczu i znaleźć kredyt gotówkowy dla siebie?

1. Kredyt gotówkowy - jak wybrać najlepszy?

2. Najtańsze oferty kredytu gotówkowego

3. Jak znaleźć kredyt na wysoką kwotę?

Zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy, skorzystaj z dostępnych w sieci porównywarek i rankingów. Taka lista uwzględnia oferty różnych banków, dzięki czemu od razu sprawdzisz, jak w różnych instytucjach prezentuje się kredyt gotówkowy o podobnych parametrach.

Kredyt gotówkowy - jak wybrać najlepszy?

Które parametry są kluczowe przy podejmowaniu decyzji o wyborze kredytu gotówkowego? Koncentruj się na najkorzystniejszych propozycjach. To, czy dana oferta oznacza tani kredyt gotówkowy, to wypadkowa kilku czynników. Znaczenie ma:

• całkowita kwota kredytu,

• całkowity koszt, na który składa się oprocentowanie kredytu gotówkowego oraz ewentualna prowizja,

• okres spłaty - czyli liczba miesięcznych rat,

• prowizja banku oraz inne opłaty,

Najważniejsze parametry kredytu pozwoli ci sprawdzić ranking lub porównywarka kredytów gotówkowych. Narzędzia te pozwolą także sprawdzić zdolność kredytową. Oczywiście, trzeba mieć świadomość, że wyniki są w tym przypadku orientacyjnie. Może okazać się, że bank, wydając decyzję kredytową, weźmie pod uwagę wiarygodność czy dotychczasową historię spłat innych zobowiązań, i na tej podstawie zmodyfikuje nieco parametry.

Podstawowym wyznacznikiem atrakcyjności oferty jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO. Ten wskaźnik podsumowuje wszystkie koszty kredytu - im wyższa wartość, tym wyższy całkowity koszt kredytu.

Najtańsze oferty kredytu gotówkowego

Powyższe informacje stanowią już częściową odpowiedź na pytanie, jak przeglądać oferty kredytów gotówkowych, aby znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy. Mając wysoką zdolność i pozytywną opinię w biurze informacji kredytowej, możesz liczyć na korzystne warunki, a niekiedy nawet dostać kredyt gotówkowy online. Parametry, na które trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim to:

• prowizja banku związana z udzieleniem kredytu - przy ofertach promocyjnych to często 0%, ale kredyty gotówkowe dostępne w regularnej ofercie wiążą się już z konkretną kwotą,

• oprocentowanie - bezpośrednio wpływające na wysokość miesięcznej raty. Jest to wartość zmienna,

• dodatkowe koszty, rzadko ujmowane w rankingach, gdyż dość trudno je porównać - wymagają zatem odrębnej weryfikacji; przykładem jest dodatkowa opłata za wcześniejszą spłatę kredytu,

• RRSO - wygodny wskaźnik służący porównaniu różnych ofert.

Jak znaleźć kredyt na wysoką kwotę?

Zdarza się, że klienta wcale nie interesuje niska miesięczna rata, ale możliwość uzyskania jak największej sumy środków z kredytu. W takim przypadku również możesz korzystać z rankingu kredytów gotówkowych, odczytując go po prostu w nieco inny sposób. Banki przeliczają wysokość zdolności kredytowej w rozmaity sposób. Na tę sumę wpływ mają przede wszystkim:

• miesięczne dochody oraz tytuł / rodzaj umowy, z którego są uzyskiwane,

• miesięczne wydatki, stałe zobowiązania i inne kredyty,

• liczba osób w gospodarstwie domowym,

• planowany okres kredytowania.

Bank weźmie także pod uwagę twoja dotychczasową historię, dlatego tak ważne jest, byś spłacał kredyt hipoteczny, gotówkowy czy ratalny terminowo.


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Komentarze