Wszystko o ludziach i świecie.
Szukaj dogłębnie.
5 obserwujących
203 notki
178k odsłon
  388   0

Feminiści, a sprawa imigrantów - zarys

By Kancelaria Premiera from Poland (Bruksela: szczyt UE ws. uchodźców) [CC BY 2.0  (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons.
By Kancelaria Premiera from Poland (Bruksela: szczyt UE ws. uchodźców) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons.

Czy warto byłoby poznać opinie feministów w tak burzliwej obecnie sprawie przyjmowania imigrantów z Afryki w kontekście tego jak część muzułmanów traktuje kobiety?

Ogólnie o ludziach pozaeuropejskiego pochodzenia

W żadnym wypadku nie chcę wrzucać wszystkich nie-Europejczyków, w tym imigrantów, do jednego worka - wśród każdej społeczności jest paleta od diabłów po anioły! Część nie-Europejczyków przybywa(ła) do nas m.in. uciekając przed wojną lub prześladowaniem, szukając pracy, chcąc się uczyć (u mnie na uczelni jest trochę studentów spoza Europy i nie ma żadnych sporów między nami), lub w celach turystycznych (np. podobno Japończykom podoba się Wieża Eiffla) - przyzwoitość nakazuje kibicować i, w razie czego, pomóc takim osobom! Nie wolno zapominać nam, że część Europejczyków również wyjeżdża(ła) do innych kontynentów w celach, które opisuję w tym akapicie - należy tu wspomnieć m.in. Zabory, Pierwszą i Drugą Wojnę Światową, oraz Komunę!

Jednak bez względu na to kto do kogo przychodzi (np. chrześcijanin do kraju muzułmańskiego lub muzułmanin do kraju chrześcijańskiego), powinien on postępować tak, by przy zachowaniu własnych zasad nie wchodzić w paradę tym, którzy wyznają inne! W tym, jeśli absolutnie nie zna on zasad kraju, do którego przybywa, a chce jakoś współgrać z tubylcami - powinien zapoznać się z tymi zasadami i zaadaptować je do siebie na tyle, by - jak napisałam - nie wchodzić innym w drogę! Akty wandalizmu i przemocy muszą być piętnowane bez względu na nację, rasę, religię, itp. winowajcy!

Natomiast, na dzień dzisiejszy widzimy, że część imigrantów to prostacy, którzy mają innych za nic i przybywają do nas dla zwykłego krzywdzenia innych, w tym wszczynania rozrób, siania terroryzmu czy bezczynnego pasożytowania na podatnikach! Oto przykłady.

[wp.pl 4.05.2015 21:44:00] Francuski sąd nakazał zdemontowanie pomnika Jana Pawła II

[Opublikowany 27.10.2007]

[onet.pl 27.10.2015 15:07:30] Zatrzymania islamistów w Berlinie

[Opublikowany 6.11.2015]

[Opublikowany 11.11.2015]

[onet.pl 14.11.2015 04:50:00] To była rzeź, strzelali do nas jak do kaczek. Wstrząsające relacje świadków zamachu w Paryżu

[Opublikowany 16.11.2015] Tu pozytywny obraz muzułmanina.

[dziennik-polityczny.com 18.11.2015 06:50:00] Polak dżihadysta szykował zamach w Polsce

[www4.rp.pl 20.11.2015] Berliner Zeitung: Polska i Węgry gorsze od Państwa Islamskiego

[www.polishexpress.co.uk 20.11.2015] Został brutalnie pobity, bo przesiedl z Islamu na chrześcijaństwo. Uratowali go Polacy Przykład jak część muzułmanów traktuje tych, którzy przeszli na inną wiarę.

[rgrunholz.wordpress.com 25.11.2015] Tureccy terroryści i ślepi samuraje

[blastingnews.com 12.2015] Szwedzi poprosili imigrantów o niedewastowanie straganu, zostali brutalnie pobici [wideo]

[www.fronda.pl 8.12.2015 10:40:00] Polka ze Szwecji: Szwecja skazana jest na zagładę. Mocny wywiad

[wolna-polska.pl 11.12.2015] Syryjka wyjaśnia, dlaczego NWO nienawidzi Syrii (wideo)

[wpolityce.pl] Prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce. "Ludzie będą szczęśliwsi" zapowiada imam Anjem Choudary

Oto kilka przykładów wypowiedzi p. Janusza Korwin-Mikkego w temacie imigrantów (opisy wystąpień bezpośrednio pod nagraniami na youtube).

[Opublikowany 8.09.2015]

[Opublikowany 11.09.2015]

[Opublikowany 16.09.2015]

Dobrzy ludzie znaleźli takie moje przemówienie w sejmie w 1993 roku [korwin-mikke.pl 25.09.2015 16:00:00]

1 kadencja, 38 posiedzenie, 4 dzień (03.03.1993)

[Opublikowany 9.10.2015]

[Opublikowany 9.10.2015]

Krótko mówiąc, w wypowiedziach JKM widzę następujące rzeczy.

1. Brak u niego wymawiania rzeczywiście potrzebującym (m.in. pracy czy schronienia przed wojną lub prześladowaniem). To o co mu chodzi to m.in. prywatna pomoc charytatywna ['darczyńcy → wolontariusze charytatywni indywidualnie lub w organizacjach → potrzebujący' > 'podatnicy → urzędnicy od pobierania podatków + urzędnicy od rozdzielania podatków + urzędnicy od rozdawania podatków + sępy chcące podwędzić coś dla siebie → potrzebujący'] i zaniechanie przeszkadzania szukającym pracy - i obie te opinie on uzasadnia.

2. Za źródła tych wszystkich tarć, w których bierze udział część imigrantów, uważa on m.in. przetrzymywanie ich wbrew ich woli w obozach dla uchodźców.

By już się nie powtarzać, powiem, ze mam takie samo zdanie jak JKM w tych sprawach.

Stosunek do kobiet

W każdej grupie jest paleta od szowinistów, damskich bokserów, itp. po gentlemanów.

Sama znam po jednej sytuacji od dwóch znajomych, które opowiedziały mi po jednym widzianym lub zasłyszanym przez siebie przykładzie postawy muzułmanów wobec kobiet, jeden byl pozytywny, a drugi negatywny.

Byłam teraz w przerwie świątecznej w Gambii i Senegalu. Z tego co widziałam, chrześcijanie i muzułmanie żyją spokojnie obok siebie, nie krzywdząc siebie wzajemnie. Nawet były choinki w hotelach, w których mieszkaliśmy, a niektórzy murzyni pozdrawiali nas słowami "Merry Christmas and Happy New Year". Tamtejsze kobiety chodzą bez burek, pracują zawodowo, itp. jeśli chcą. W jednej z odwiedzanych przez nas wiosek kobieta jest sołtysem, czy - jak to po ichniemu się mówi - królową wioski.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale