By Kancelaria Premiera from Poland (Bruksela: szczyt UE ws. uchodźców) [CC BY 2.0  (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons.
By Kancelaria Premiera from Poland (Bruksela: szczyt UE ws. uchodźców) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons.
Joanna Krzysztofik Joanna Krzysztofik
478
BLOG

Feminiści, a sprawa imigrantów - zarys

Joanna Krzysztofik Joanna Krzysztofik Społeczeństwo Obserwuj notkę 0

Czy warto byłoby poznać opinie feministów w tak burzliwej obecnie sprawie przyjmowania imigrantów z Afryki w kontekście tego jak część muzułmanów traktuje kobiety?

Ogólnie o ludziach pozaeuropejskiego pochodzenia

W żadnym wypadku nie chcę wrzucać wszystkich nie-Europejczyków, w tym imigrantów, do jednego worka - wśród każdej społeczności jest paleta od diabłów po anioły! Część nie-Europejczyków przybywa(ła) do nas m.in. uciekając przed wojną lub prześladowaniem, szukając pracy, chcąc się uczyć (u mnie na uczelni jest trochę studentów spoza Europy i nie ma żadnych sporów między nami), lub w celach turystycznych (np. podobno Japończykom podoba się Wieża Eiffla) - przyzwoitość nakazuje kibicować i, w razie czego, pomóc takim osobom! Nie wolno zapominać nam, że część Europejczyków również wyjeżdża(ła) do innych kontynentów w celach, które opisuję w tym akapicie - należy tu wspomnieć m.in. Zabory, Pierwszą i Drugą Wojnę Światową, oraz Komunę!

Jednak bez względu na to kto do kogo przychodzi (np. chrześcijanin do kraju muzułmańskiego lub muzułmanin do kraju chrześcijańskiego), powinien on postępować tak, by przy zachowaniu własnych zasad nie wchodzić w paradę tym, którzy wyznają inne! W tym, jeśli absolutnie nie zna on zasad kraju, do którego przybywa, a chce jakoś współgrać z tubylcami - powinien zapoznać się z tymi zasadami i zaadaptować je do siebie na tyle, by - jak napisałam - nie wchodzić innym w drogę! Akty wandalizmu i przemocy muszą być piętnowane bez względu na nację, rasę, religię, itp. winowajcy!

Natomiast, na dzień dzisiejszy widzimy, że część imigrantów to prostacy, którzy mają innych za nic i przybywają do nas dla zwykłego krzywdzenia innych, w tym wszczynania rozrób, siania terroryzmu czy bezczynnego pasożytowania na podatnikach! Oto przykłady.

[wp.pl 4.05.2015 21:44:00] Francuski sąd nakazał zdemontowanie pomnika Jana Pawła II

[Opublikowany 27.10.2007]

[onet.pl 27.10.2015 15:07:30] Zatrzymania islamistów w Berlinie

[Opublikowany 6.11.2015]

[Opublikowany 11.11.2015]

[onet.pl 14.11.2015 04:50:00] To była rzeź, strzelali do nas jak do kaczek. Wstrząsające relacje świadków zamachu w Paryżu

[Opublikowany 16.11.2015] Tu pozytywny obraz muzułmanina.

[dziennik-polityczny.com 18.11.2015 06:50:00] Polak dżihadysta szykował zamach w Polsce

[www4.rp.pl 20.11.2015] Berliner Zeitung: Polska i Węgry gorsze od Państwa Islamskiego

[www.polishexpress.co.uk 20.11.2015] Został brutalnie pobity, bo przesiedl z Islamu na chrześcijaństwo. Uratowali go Polacy Przykład jak część muzułmanów traktuje tych, którzy przeszli na inną wiarę.

[rgrunholz.wordpress.com 25.11.2015] Tureccy terroryści i ślepi samuraje

[blastingnews.com 12.2015] Szwedzi poprosili imigrantów o niedewastowanie straganu, zostali brutalnie pobici [wideo]

[www.fronda.pl 8.12.2015 10:40:00] Polka ze Szwecji: Szwecja skazana jest na zagładę. Mocny wywiad

[wolna-polska.pl 11.12.2015] Syryjka wyjaśnia, dlaczego NWO nienawidzi Syrii (wideo)

[wpolityce.pl] Prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce. "Ludzie będą szczęśliwsi" zapowiada imam Anjem Choudary

Oto kilka przykładów wypowiedzi p. Janusza Korwin-Mikkego w temacie imigrantów (opisy wystąpień bezpośrednio pod nagraniami na youtube).

[Opublikowany 8.09.2015]

[Opublikowany 11.09.2015]

[Opublikowany 16.09.2015]

Dobrzy ludzie znaleźli takie moje przemówienie w sejmie w 1993 roku [korwin-mikke.pl 25.09.2015 16:00:00]

1 kadencja, 38 posiedzenie, 4 dzień (03.03.1993)

[Opublikowany 9.10.2015]

[Opublikowany 9.10.2015]

Krótko mówiąc, w wypowiedziach JKM widzę następujące rzeczy.

1. Brak u niego wymawiania rzeczywiście potrzebującym (m.in. pracy czy schronienia przed wojną lub prześladowaniem). To o co mu chodzi to m.in. prywatna pomoc charytatywna ['darczyńcy → wolontariusze charytatywni indywidualnie lub w organizacjach → potrzebujący' > 'podatnicy → urzędnicy od pobierania podatków + urzędnicy od rozdzielania podatków + urzędnicy od rozdawania podatków + sępy chcące podwędzić coś dla siebie → potrzebujący'] i zaniechanie przeszkadzania szukającym pracy - i obie te opinie on uzasadnia.

2. Za źródła tych wszystkich tarć, w których bierze udział część imigrantów, uważa on m.in. przetrzymywanie ich wbrew ich woli w obozach dla uchodźców.

By już się nie powtarzać, powiem, ze mam takie samo zdanie jak JKM w tych sprawach.

Stosunek do kobiet

W każdej grupie jest paleta od szowinistów, damskich bokserów, itp. po gentlemanów.

Sama znam po jednej sytuacji od dwóch znajomych, które opowiedziały mi po jednym widzianym lub zasłyszanym przez siebie przykładzie postawy muzułmanów wobec kobiet, jeden byl pozytywny, a drugi negatywny.

Byłam teraz w przerwie świątecznej w Gambii i Senegalu. Z tego co widziałam, chrześcijanie i muzułmanie żyją spokojnie obok siebie, nie krzywdząc siebie wzajemnie. Nawet były choinki w hotelach, w których mieszkaliśmy, a niektórzy murzyni pozdrawiali nas słowami "Merry Christmas and Happy New Year". Tamtejsze kobiety chodzą bez burek, pracują zawodowo, itp. jeśli chcą. W jednej z odwiedzanych przez nas wiosek kobieta jest sołtysem, czy - jak to po ichniemu się mówi - królową wioski.

Jednak nie wolno nam tolerować przypadków niewolenia, katowania i gwałcenia kogokolwiek bez względu na to jakiej nacji, rasy, religii itp. jest winowajca! Oto przykłady jak część muzułmanów traktuje kobiety.

[Polska The Times 15.12.2014 08:16:00] Szokująca instrukcja ISIS. Państwo islamskie radzi jak sprzedawać, bić i gwałcić niewolnice

[Prosto z Mostu 1.10.2015 17:08:00] Muzułmanie spalili żywcem ciężarną nastolatkę w Niemczech

[Miziaforum's Blog 25.10.2015] Brutalny gwalt na Polce w Warszawie. Sprawcą islamski uchodzca. Zaczęło się!!!

[www.kufel.pl 3.11.2015 15:46:57] Nie człowiek, to bestia. Imigrant gwałcił kobietę kiedy ta już od gwałtu zmarła

[blastingnews.com 4.11.2015] "Zgwalcili mnie" - Jak islam traktuje kobiety [wideo]

[blastingnews.com 14.11.2015] Dzieci imigrantów zgwałciły uczennicę w szwedzkiej szkole. Skandaliczna reakcja dyrektorki

[NamZależy.pl 7.12.2015] Irakijczyk próbował zgwałcić Szwedkę. Nie chciała wezwać policji bo "to biedny imigrant"

[NamZależy.pl 17.12.2015] Szwedka zgwalcona dwa razy w ciągu jednej nocy. Obydwu gwałtów dokonali imigranci

[the.local.de 4.01.2016] Refugees Blamed for Mass Sexual Sssault in Cologne

[www.breitbart.com London 4.01.2016] Revealed 1000 Migrants Brawl Rape Sexually Assault Steal One German Train Station New Years Eve

[www.rmf24.pl 7.01.2016 23:55:00] Ataki cudzoziemców na kobiety w Niemczech. "Jestem Syryjczykiem. Musisz traktować mnie uprzejmie"

[TVN24.pl 6.01.2016 10:42:00] Niemieckie media: Ataki imigrantow na kobiety w Kolonii i Hamburgu

Podaję teraz przypadki winy ze strony muzułmanina z jednego powodu. Część muzułmanów wyznaje obrzydliwą zasadę, że kobieta bez burki sama prosi o to, by ją atakować. Oto przykład [ndie.pl 13.04.2013] Shahid Mehdi: Europejki prowokują seksualnie i pragną naszych gwałtów. A każdy facet to mały dzieciuch, że nie potrafi utrzymać swojego węza ogrodowego w ryzach, cymbale jeden?!

Feminiści o imigrantach

Feminiści raczej nie wypowiadają się wprost o postawie imigrantów wobec kobiet - lecz przedstawiają ogólnie swoje opinie lub przyczyny imigracji Afrykańczyków do Europy.

W przeciwieństwie do JKM i innych wolnościowców, sporo polityków oraz innych osób publicznych ignoruje to, że część imigrantów jedynie zaszkodzi nam swoim przybyciem!

Oto trzy z przykładów takiej ignorancji.

I. Wypowiedź p. Joanny Senyszyn (SLD) w Dziś Wieczorem na antenie TVP Info 11.08.2015

Oprócz niej, gościem programu była również p. Marzena Wróbel (Solidarna Polska). Oto fragmenty programu.

Jeśli chodzi o imigrację z Afryki Północnej, to tu jest kwestia naszego bezpieczeństwa. Ci ludzie powinni być dokładnie sprawdzeni, bo wywiady zachodnie mówią wprost, że tam mogą być przedstawiciele Państwa Islamskiego (...)

- powiedziała p. Marzena Wróbel.

 (...) MSW obiecało, że będzie sito służb specjalnych (...)

- odparł prowadzący, zresztą przerywając jej. W międzyczasie p. Joanna Senyszyn próbowała przerwać.

 (...) Na podstawie czego MSW będzie sprawdzało tych ludzi, skoro nie mają dokumentów? Oni są nie sprawdzalni. (...)

- odpowiedziała p. Marzena Wróbel.

(...) To jest właśnie takie prawicowe myślenie, żeby z tej Unii Europejskiej korzystać, brać pieniądze, natomiast kiedy trzeba wykazać się solidarnością, to już chcemy się od tego jakoś odciąć. (...)

- wcięła się p. Joanna Senyszyn.

Ta czerwonka pomija fakt, że te wszystkie fundusze unijne, itp. pochodzą z naszych podatków, a nie z łaski i chce wzbudzić w nas poczucie winy!

II. Wypowiedź p. Kazimiery Szczuki (Zjednoczona Lewica) Odcinek audycji "Usłysz Swojego Posła" na antenie radia TOK FM 8.09.2015

Wzięła ona wtedy udział w debacie kandydatów startujących z Krakowa do Sejmu w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Oprócz niej, w debacie uczestniczyli też p. Józef Lassota (PO), p. Jakub Baran (Partia Razem), p .Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) i p. Piotr Ćwik (PiS).

Oto co powiedziała p. Kazimiera Szczuka po 60tej minucie na pytanie kogoś z publiczności:

Na tle tego jak to wygląda dzisiaj w Europie... na tle tego jak te sceny, które oglądamy w telewizji się przedstawiają my na razie żadnych problemów nie mamy. I jeżeli one pojawią jako jakieś takie problemy, że zacznie się dziać to, czego my się boimy, bo nagle okaże się, że to wszystko są terroryści, może wtedy się martwmy.

Czy mamy traktować to jako namawianie do postępowania według zasady "mądry Polak po szkodzie"? Za najrozsądniejsze uważam naukę na cudzych błędach dla unikania popełniania własnych!

III. Wypowiedzi prof. Magdaleny Środy.

Jeśli w Polsce wzmocni się faszyzm, to sporą odpowiedzialność za to będą ponosili dziennikarze, którzy traktują faszyzujących, rasistowskich "polityków" taki jak Korwin czy Wipler jako pełnoprawnych partnerów w publicznej debacie.

Źródło: Magdalena Środa 15.10.2015 Facebook Komentarze medialne do tego: natemat.pl 10.2015, Prosto z Mostu

Niech ta kobieta zapozna się z wypowiedziami JKM o imigrantach zanim zacznie szafować faszyzmami! Czy wedlug niej wszystko co nie-lewicowe to faszyzm?!

Nasza tożsamość opiera na rozróżnieniu „my-oni”. To jest bardzo trwałe. Uchodźcy weszli w rolę Żydów, gejów i gender. Na naszą niechęć do uchodźców ma też wpływ interes polityczny niektórych partii i pewien relikt postkomunizmu. W PRL mieliśmy zamknięte granice. Przyzwyczailiśmy się do tej nienormalnej sytuacji.

Źródło: [biznes.pl 1.10.2015 21:34] Środa: Uchodźcy zastąpili Smoleńsk (w srodku jest rowniez nagranie z calym wystapieniem p. Środy)

Odwołując się do całości nagrania, powiem tak. Skoro ta czerwonka apeluje do nas o szacunek wobec innych kultur, niech zaapeluje też do innych o szacunek do naszej kultury! Niech to idzie ze wszystkich stron, a nie tylko z jednej! I potwierdzam tu swoją podaną wyżej opinię o konieczności zapoznania się z kulturą kraju-celu swojej podróży dla zapobieżenia zbędnych tarć!

W tej chwili inną parą kaloszy jest to, że te trzy czerwonki ignorują szczegoly, których brak im wytknęłam. Jednak zastanawiają mnie dwie rzeczy u tych trzech aktywistek, podających się za wielkie obrończynie kobiet.

U dwóch pierwszych brak obaw o los płci pięknej w zetknięciu z kimś pokroju typów przedstawionych w tamtych linkach. Przecież, jak juz pisałam, wiadomo jak część świata muzułmańskiego traktuje kobiety. A jakby podstawić w miejsce słowa "terroryści" słowa "gwałciciele i damscy bokserzy"?

Prof. Magdalena Środa widzi źródła problemów i sposoby ich rozwiązania nie tam gdzie trzeba, co widać w wywiadzie z nią w Super Expresie (8.01.2016 21:46:00), który skomentuje w kolejnym wpisie.

Pani Manuela Gretkowska również wypowiedziała się na temat przyjmowania imigrantów. Jednak w przeciwieństwie do tamtych trzech kobiet wydaje się byc bardziej opanowana. Oto jej wypowiedzi, oraz komentarze do nich.

[natemat.pl 09.2015] W "Tomasz Lis na żywo" o problemie uchodźców. Zawisza: polscy żołnierze nie ucinali głów

[polska.newsweek.pl 6.09.2015] Niech bogate kraje muzułmańskie również przyjmą uchodźców

[polska.newsweek.pl 8.09.2015 10:59:00] "Tomasz Lis na żywo" Artur Zawisza o imigrantach w Tomasz Lis na żywo

[www.gloswielkopolski.pl 14.09.2015 11:11:00] Gretkowska: kurek z imigrantami syryjskimi odkręcają rosjanie

[www.interia.tv 16.11.2015 10:20:00] Manuela Gretkowska: Będziemy mieli problem z krajami arabskimi

[dziendobry.tvn.pl wideo] Gretkowska: W Polsce już nastąpiły zamachy

Zrozumiałam słowa p. Manueli Gretkowskiej następująco. Uważa ona naszą postawę wobec imigrantów za wynik relacji z telewizji, oraz sytuacji gospodarczej w samej Polsce. Natomiast naszą politykę wobec nich uznaje za wynik działań na Ukrainie. Prószę Pani, nie wiem jak reakcje innych, ale moje są wynikiem również tego, co wiem z pierwszej i drugiej ręki.

Jednak dobrze, że feminiści nie wypowiadają się zbytnio wprost w temacie traktowania kobiet przez muzułmanów, bo jeszcze zgwałciliby nam umysły czymś pokroju "potrzeby wprowadzenia parytetów, suwaków, itp.", "konieczności powołania urzędu do spraw traktowania kobiet przez imigrantów", lansowaniem na silę wizerunku "kobiety zasuwającej w trzech korporacjach od rana do wieczora w ramach samorealizacji" lub "wyrażeniem potrzeby organizacji edukacji dla imigrantów w kontekście ich stosunku do kobiet" - co zresztą w przypadku tego ostatniego już robi się w Norwegii (1) i Danii (1, 2).

W kolejnym wpisie omówię reakcje na ostatnie zajścia w tegorocznego Sylwestra w Niemczech, w czasie którego miały miejsce liczne ataki na kobiety. Zdecydowałam się poświęcić temu oddzielny wpis, ponieważ to jedyny przypadek napaści na kobiety przez imigrantów, który odbił się szerokim echem w świecie.

     Fot: Zaman France 2.10.2015 1:49:00 Twitter

Podobne publikacje mojego autorstwa:

Na ratunek kobietom (19.12.2013 11:06:00 Salon24)

Seksualność w niebezpieczeństwie (7.01.2014 19:20:00 Salon24)

Komu tak naprawdę potrzebne parytety? (8.08.2014 16:29:00 Salon24)

Wychowywanie chłopaka na męża (4.05.2014 7:56:00 Salon24)

Korwinistki nie owce! (7.09.2014 11:20:00)

Mit o promowaniu przez lidera KNP przemocy - wstęp (3.10.2014 18:07:00:00 Salon24) / przemoc domowa (4.10.2014 13:22:00 Salon24) / przemoc seksualna (5.10.2014 13:39:00:00 Salon24)

Na pomoc mężczyznom, nad którymi znęcają się kobiety (20.12.2014 22:03:00 Salon24)

Moje rozważania o kobietach i feminizmie (4.01.2015 19:44:00 Salon24)

Konwencja przeciwko przemocy wobec kobiet (1.03.2015 16:28:00 Salon24)

Szkolnictwo znów zmasakrowane (16.03.2015 18:53:00 Salon24)

Obalamy mit o rzekomej sympatii wszystkich kobiet do facetów traktujących je źle (5.07.2015 12:25:00 Salon24)

Brukselo, wara od kobiet! Ich sprawa czy chcą pracować! (17.07.2015 11:49:00 Salon24)

Sztuka wykorzystywania agresji bez szkody i z pożytkiem dla siebie i innych (23.07.2015 14:23:00 Salon24)

Stop obrzydzaniu płci!!! (20.08.2015 20:09:00 Salon24)

[niedostępny]

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo