Blog
ja tylko pytam ?
pomidorowa
pomidorowa właśnie zastanawiam się...
0 obserwujących 277 notek 171801 odsłon
pomidorowa, 9 sierpnia 2010 r.

co się dzieje w Rosji ??

1) Podwójny wzrost zmarłych w Rosji w wyniku upałów i smogu

www.bbc.co.uk/news/world-europe-10912658

Bardzo ciekawy opis sytuacji w Moskwie pojawił się na blog-u:

mamako.livejournal.com/

jak można jednak zauważyć blog-a już nie ma :)

Ale tekst udało sie zachować

----------------------------------------------------------------------------------------

A Moscow doctor testified in his diary about mass death of Russians in Moscow. Shewrites:

  "All windows are open in the building; smoke is in corridors, wards, operating rooms, procedure rooms, dressings, toilets and mostly in the staffrooms - the same smoke as in the street. Windows are closed in the intensive care unit, but fumes are diminished by that, but there is a stench from bandages and defecation rotting at 40 degrees centigrade.

  17 patients died in the hospital over the past day. 16 were dead a day before. 65 corpses for the past day were brought in the hospital morgue this morning - plus our "non-judicial bodies" from nearby houses. Corpses are piled in the basement in a standing position, refrigerators are already full.

  Ambulances deliver a lot of aged patients with heat stroke. Under threat of dismissal, ambulance doctors are forbidden to diagnosis "heat stroke, overheating" (because we have no hot weather in our city, everything is fine).

  We, too, do not make such diagnosis - we do not want to be fired, we have families and there would be nothing to feed them in that case, and we cannot do anything else but to heal the sick.

  If a state of emergency is proclaimed, the medical personnel on duty is paid a double salary, but there will not be a state of emergency proclaims in our city, we are fine - and, in addition, Russia could suddenly go broke. The situation is similar in all Moscow hospitals. Except in the Central Clinical Hospital for VIPs. The distance to the Kremlin from our hospital in a straight line is at most 10 km.

  Horror is happening on the territory of the hospital. I can not see the Ward # 1 from my post. There is literally nothing to breathe. The smoke is in the operating rooms. There is only one air-conditioner in the staffroom, but it began leaking the smoke. Bed-sheets on windows and fixing joints with medical plasters do not help.

  Almost everybody died in the intensive care unit during the last day. In general, I understand the dead and even envy them - there are refrigerators in the morgue, but there is not enough space there, and we sadly joked this morning, asking a doctor on duty, who had come to the autopsy - "Do you still have anybody alive in your unit?".

  The smoke in wards is similar to that in the street, but there are no air conditioners in the wards. If you put a healthy person for a night under the smoke, he will hardly survive by the morning, not to mention the patients.

 

Ktoś w ostatnim czasie śmiał się z teorii sterowania pogodą przy użyciu HAARP, zastanawiało mnie to jakiś czas.

O ile zostało poruszone to że atak może uderzać w Chiny Rosję Indie i Pakistan

pomidorowa.salon24.pl/214788,coz-za-zbiegi-okolicznosci

....to dlaczego nie Europę ?

www.bbc.co.uk/news/world-europe-10909818

A może to faktycznie tylko skutki uboczne ??

Nie wiem...ja tylko pytam....

 

2) A podstawy do zadawania takich pytań są...

W 2010 po raz pierwszy zmiany klimatu zostało zakwalifikowane jako zagrożenie dla USA. I zostało wpisanę na listę zadać CIA i Pentagonu.

www.npr.org/templates/story/story.php

Jakoś dziwny wzrost anomalii pogodowych w 2010 mamy.....nie zastanawia ?

 

3)  A zastanowiło mnie to jeszcze bardziej po przeczytaniu postu:

bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl/215636,trzecia-wojna-swiatowa

to może w skrócie głowne punkty strategii działania USA (wg avanturista) które miałyby jej dać długotrwałą dominację na świecie:

---------------------------------------------------------

Podstawowe załozenia strategii
1. Maksymalnie ograniczyć zagrożenie, prewencyjnego lub odwetowego uderzenia militarnego w USA przez jednego lub grupę geopolitycznych przeciwników, prawidłowo oceniających źródło i stopień zagrożenia, przede wszystkim przez Rosję  i Chiny.

2. Uzyskać wyłączny dostęp do energii, surowców i zasobów pracy w obu Amerykach, pozwalającym na komfortową obsługę gospodarki USA w trybie pół-autonomicznym przez długi okres czasu. Powinno to pozwolić na utrzymanie w USA wewnętrznej stabilizacji i siły gospodarczej warunkach unicestwienia większości światowych powiązań gospodarczych a nawet w przypadku całkowitej blokady gospodarczej.

3. Całkowicie zdestabilizować Wielki Wschód w celu radykalnego ograniczenia zaopatrzenia w energię głównych istniejących i potencjalnych konkurentów i przeciwników USA - UE, Chin, Japonii, Indii, krajów Azji Południowo-Wschodniej. Pozwoli to nie tylko wywołać katastrofalne kryzysy gospodarcze w tych krajach i wspólnotach, ale również znacznie ograniczyć zdolność do odbudowy tych gospodarek a także obniżyć ich zdolności bojowe.

4. Sprowokować konflikty społeczne, etnicznych i wyznaniowych, aż do powszechnych aktów obywatelskiego nieposłuszeństwa, zamieszek, masowych aktów terroryzmu, agresywnego separatyzmu a nawet wojen domowych na terenie istniejących i potencjalnych konkurentów i przeciwników Stanów Zjednoczonych. Pozwoli to na osłabienie władzy państwowej, zaszkodzenie gospodarce i związać potencjał wojskowy w tych krajach.

5. Jeśli to możliwe sprowokować konflikt zbrojny istniejących i potencjalnych konkurentów i przeciwników Stanów Zjednoczonych, między sobą lub z innymi krajami lub co najmniej inicjować liczne konflikty regionalne na ich obrzeżach, w celu związania ich zasobów wojskowych i gospodarczych.

6. Dokonać  niszczącego uderzenia wojskowego na kraje, które stanowią realne, ale nadal ograniczone zagrożenie militarne dla USA, likwidując ich wojska i infrastrukturę przemysłową - głównie na Chiny. Zapewnić ekonomiczną izolację i zaduszenie krajów, reprezentujących zagrożenie militarne dla USA w pełnej skali - przede wszystkim Rosji, bez angażowania się z nimi w prawdziwą wojnę, która może spowodować niedopuszczalne szkody.

7. Po osiągnięciu pewnej stabilizacji sytuacji na świecie, rozpocząć konsekwentną realizację Nowego Planu Marshalla na Bliskim i Środkowym Wschodzie, w Europie, Ameryce Łacińskiej, Azji Południowo-Wschodniej itd. wprowadzając nowe długoterminowe instrumenty polityczno-gospodarczej kontroli kolonialnej i opodatkowania.

Na temat tego scenariusza mówiliśmy już wiele - od marca ubiegłego roku [tj. 2007 roku – przyp. tłum.] - i omówiliśmy różne niuanse i warianty rozwoju wydarzeń. Więc mówienie o liniowości mojego rozumowania – jest delikatnie mówiąc, nieuzasadnione. Jeśli możecie zaproponować bardziej prosty, tani i skuteczny sposób globalnej rekoloniazcji - jestem gotów to rozważyć. Do tej pory nikt nie był w stanie przedstawić żadnej hipotezy alternatywnej. Oczywiście, można jeszcze dziesięć razy, aby omawiać, co się stanie, jeśli Stany Zjednoczone nie zdołają rozpracować Arabii Saudyjskiej czy Iranu. Ale, w zasadzie, to nie jest tak ważne. Jestem w 100% pewien, że nikt w USA  nie zakłada, że dowolny scenariusz modelowy zostanie zrealizowany bez żadnych problemów. Na pewno będą zacięcia. Ale cel i logika tej strategii nie ulegnie zmianie. Po prostu zostaną uruchomione plany B, C i D z alternatywną realizacją tego samego.

Ostatnie pytanie - termin rozpoczęcia Trzeciej Wojny Światowej. Dlaczego ona już trwa i dlaczego faza aktywna musi nastąpić w 2011 r.? Wielokrotnie na nie odpowiadałem. Po pierwsze, USA muszą rozpocząć wojnę trakcie swojego szczytu gospodarczego. A superkryzys każdego roku będzie je spychał coraz niżej, tak że długie wyczekiwanie nie jest możliwe. Po drugie, uderzyć w globalną energetykę jest najlepiej, gdy na świecie trwa i tak silny kryzys gospodarczy i wszystkie nerwy są napięte. Po trzecie, każdy rok opóźnienia - jest z korzyścią dla Rosji i Chin. Prawdopodobne jest, że w latach 2016-17 nie będzie nawet teoretycznej możliwości ich zwinąć - nawet przy użyciu broni jądrowej. I wreszcie - siądźcie i pomyślcie o tym, co dzieje się na świecie w ciągu ostatnich 7 lat - wiele faktów przytaczałem - od wojny w Iraku i Afganistanie po konflikt o tarczę przeciwrakietową oraz odmowę przez USA wznowienia układu START. Były i są dziesiątki jeśli nie setki, wydarzeń historycznych, które dokładnie pasują do tego scenariusza. Ignorować je albo po prostu brać za niesamowity zbieg okoliczności, to jest delikatnie mówiąc krótkowzroczność.

całość tu:

www.avanturist.org/files/avanturist.pdf

 

----------------------------------------------------------------------------------------

a na koniec deser:

Political analysts explain the appearance of fires in Siberia, where there is no heat, as in central Russia, by sabotage operations of Siberian guerillas consisting of people's arsonists with a task of causing a maximum economic damage to Russia in the fight of Siberians against Russian invaders for independence of Siberian countries.

 

Opublikowano: 09.08.2010 13:10.
Autor: pomidorowa
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Aktualnie salon24 ma jakieś problemy techniczne i cały czas jestem w "zwinięciu". Wierzę że uda się to szybko rozwiązać.

Do tego czasu proszę mnie szukać na
http://twitter.com/pomidorowa24
teorie spiskowe to moja domena, w wolnych chwilach spędzam czas. Lubie prawdę, choćby bolała.


web statsOstatnie notki

  • 27 listopada 2012 r. test
  • 11 kwietnia 2012 r. test
  • 12 czerwca 2011 r. test

Ostatnie komentarze

  • @Milord ale z tego co widze filtr raz nalozony dziala zawsze :) a pomidorowa czy to z makaronem...
  • @babcia weatherwax salon25? :)
  • @rihoo no pojęcia nie mam za co mnie zwinęli...

Tematy w dziale