Kolejny marsz w obronie TV TRWAM, który połączony był z protestami Solidarności oraz PiS-u. Szczerze mówiąc, zaskoczyła mnie tak duża frekwencja. Wiedziałem, że może przyjść kilkadziesiąt tysięcy osób, jednak nie spodziewałem się aż tak dużego odzewu! Czy ludzie powinni protestować, wyrażać swoje zdanie? Oczywiście, że tak! Każdy ma prawo do manifestowania swoich przekonań. Od początku do końca wszystko było dobrze zaplanowane i zorganizowane. „Zjazd” członków PiS-u w Sali Kongresowej, protest „Solidarnych” przed budynkiem TVP, oraz Msza św. Która była początkiem Marszu pod nazwą: „Obudź się Polsko”. Chodź poglądy na wiele spraw mam zgoła inne od ludzi tam manifestujących, to z jednym muszę się zgodzić: miejsce na multipleksie musi by być! :-) Chodzi głównie o pluralizm mediów. TV Trwam oczywiście nie była, nie jest i nie będzie apolityczna. Jednak czy inne kanały są inne? Różnią się od siebie tylko poparciem innych polityków. Nie wierzę, aby takie kanały jak Polo TV czy Eska TV były lepsze pod różnymi względami od kanału o. Rydzyka. Możemy spojrzeć czy to ze strony finansowej, czy ze strony funkcji jakie powinien spełniać „multipleks”. Po raz kolejny PiS pokazał, że ma wierny elektorat i obojętnie co się wydarzy on od niego się nie odwróci. Platforma może o takiej sytuacji może jedynie pomarzyć. Coraz więcej młodych ludzi którzy nie mają alternatywnego wyjścia kierują się właśnie w stronę J. Kaczyńskiego, a nie Donalda T. Jednak czy wgl. Ma sens ten podział? Co kolejny rząd tym bardziej nieudolny… ehh, a człowiek leży i marzy o Piłsudskim, Dmowskim, Sosnkowskim, Kwiatkowskim, Grabskim naszych czasów…
Sztafeta


Komentarze
Pokaż komentarze (1)