9 obserwujących
174 notki
96k odsłon
  192   0

Rachunki, wyliczenia, wykresy do dyskusji o zmianie wektora momentu pędu.

    Myślałem że będzie łatwiej ale elipsa okazuje się bardziej skomplikowana niż oczekiwałem. Musiałem przeprosić się z kalkulatorem (zawsze liczę ręcznie) i w końcu nauczyć się chociaż trochę nim obsługiwać. Nadal tam gdzie będzie to możliwe chce liczyć ręcznie ale liczenie rachunków które pokaże poniżej to już sadyzm.

     To że nie udało mi się wyliczyć wszystkiego co szukałem pokazuje że wciąż są pytania na które nie umiem odpowiedzieć ale kroczek po kroczku mam zamiar znaleźć wszystkie odpowiedzi, nawet jak zajmie mi to następne pięć lat:). Część przedstawionych wyliczeń już było w poprzednich notkach ale znalazłem prostsze postacie tych wzorów i notkę ta traktuje jako uporządkowanie moich notatek. Będzie to ściąga na przyszłość.

     Poniższe wyliczenia dotyczą ruchu obiektu który nie występuje w naturze dlatego też wiele wyników często są abstrakcyjne. Cel tych rachunków to zrozumienie poszczególnych zależności tak aby zrozumieć każdy możliwy ruch, nawet jeżeli dany ruch jest bardzo mało prawdopodobny do zaobserwowania. W miarę poznawania tajników tego ruchu będę modyfikował wektory tak aby uzyskać bardziej realny ruch po orbicie eliptycznej.

image

image

image

image

Wykresy Momentu pędu, Momentu siły, prędkości kątowej i przyspieszenia kątowego pokazują wartość współrzędnej na osi Z

image

image

image

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie