12 obserwujących
453 notki
927k odsłon
  2061   0

NPW: Ciała złożone w niewłaściwych grobach!

 

W dniu dzisiejszym Naczelna Prokuratura Wojskowa wydała komunikat, w którym stwierdza:

„W dniu 12 listopada 2012 roku, Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie dokonała ekshumacji zwłok dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej. W trakcie sekcji zwłok tych ofiar, w dniach 13-14 listopada 2012 r., pobrano do badań genetycznych z obu ciał próbki biologiczne, które następnie zabezpieczono i przekazano – Zakładowi Genetyki Molekularnej i Sądowej Katedry Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy oraz Zakładowi Technik Molekularnych Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Sprawozdania z badań genetycznych, przeprowadzonych niezależnie w obu wskazanych powyżej ośrodkach akademickich, wpłynęły do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w dniu 20 listopada 2012 r. Wynika z nich jednoznacznie, że ciała ww. ofiar zostały złożone w niewłaściwych grobach.”

Zwraca uwagę fakt, iż po poprzednich ekshumacjach i badaniach sekcyjnych komunikat brzmiał:

„Sprawozdania z badań genetycznych z obu wskazanych powyżej ośrodków akademickich wpłynęły do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w dniu 25 września 2012 r. Wynika z nich jednoznacznie, że ciała te zostały ze sobą wzajemnie zamienione.”

Jak interpretować tą różnicę w sformułowaniach?

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale