0 obserwujących
31 notek
17k odsłon
300 odsłon

Ostatnie skojarzenia z ACTA

Wykop Skomentuj

Wiem, że temat już był tyle razy odgrzewany jak żaden inny kotlet w tym kraju, chociaż chyba przesadziłem bo antysemityzm polski i obozy, ciemnogród, układ, lustracja... przepraszam zbyt pochopnie. W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeszcze raz podgrzać z drugiej strony tym bardziej, że nasunęła mi się dość ciekawa analogia.

Pozwolę sobie odesłać salonowiczów do artykułu onetowskiego, w którym Tusk ogłaszał, że zamroził proces ratyfikacji. Otóż okazało się, że konsultacje społeczne okazały się niewystarczające. W ogóle nie dziwi mnie fakt, że wątpliwości pojawiły się w momencie, gdy dokument już został podpisany i to dobre kilka dni wcześniej. To, że w naszym kochanym kraju wszystko jest na odwrót wiemy nie od dziś i nie od wczoraj.

Analogia, która od razu nasunęła mi się na myśl spowodowały słowa o konsultacji społecznej, jakby żywcem wyciągnięte z 1976 roku. Pierwszy sekretarz…tzn prime minister, tzn premier Tusk, czego tak od początku nie napisałem? W każdym bądź razie internet jest solą w oku PO już od dawna. Nie jeden second minister skrążył się co ci internauci na niego wypisują. ACTA jest doskonałą okolicznością, aby przypudrować to i owo, tak czy inaczej czeski film, bo nikt nic nie wie, a jednak coś się dzieje.

Nasz biedny rząd znów chciał dobrze, ale przez ten kryzys gospodarczy nie jest w stanie, „muszą Państwo zrozumieć, a tu w internecie takie piractwo się szerzy”. Demonstracje były, cała masa zdjęć, wpisów prześmiewczych na temat rządu, PO i premiera spowodowała, że jednak konsultacje były niepełne. Całe szczęście, że obyło się bez pałowania i zwolnień, za to na przykładzie Edwarda zamiast wieców poparcia szykuje się nam dialog, dyskusja - oczywiście konstruktywna, jednak nikomu korona z głowy nie spadnie. Król Słońce wciąż może spokojnie grzać fotel, ciemny naród i tak się cieszy, bo w końcu to nie PiS.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale