0 obserwujących
12 notek
28k odsłon
  3256   0

Katoagresja w cytatach (Część II.)

Katoagresja - mój wybór cytatów

Niżej zaprezentuję listę cytatów z wypowiedzi osób przedstawiających się jako gorliwi katolicy, w których moim zdaniem da się zauważyć agresję i jej racjonalizowanie/usprawiedliwianie oraz hołd składany przemocy i dumę z jej stosowania. Spora część zawartej tam agresji okazywana jest jakoby w obronie/w imieniu religii katolickiej, a tam gdzie nie jest okazywana w akurat jej imieniu/obronie, można domniemać, że agresywny autor - jako gorliwy katolik - uważa, że jego religia na z dumą opisywaną przez niego agresję co najmniej przyzwala.

Chciałbym zaznaczyć, że nie twierdzę, iż zacytowani "myśliciele mocni" są reprezentatywni dla ogółu katolików, czy chociaż dla ogółu gorliwych katolików, ani że ich poglądy są niesprzeczne z oficjalną doktryną Kościoła katolickiego. Ja po prostu tego nie wiem, ale chciałbym się dowiedzieć.

 

"(...) W skrócie: jaka jest relacja między przemocą a katolicyzmem? Kiedy można stosować przemoc (nie chodzi mi tu o PRZYMUS administracyjny ale bezpośrednio o przemoc - tj. danie w pysk, zabicie, tortury etc.)?
Na pewno dopuszczalna jest kara śmierci, zabicie wroga na wojnie oraz obrona własna gdy ktoś bezpośrednio atakuje.
Ale np. Pismo nakazuje bez litości ("Nie będzie twe oko miało litości") karać zgonem także np. cudzołożników, czarownice i bluźnierców. Warto o tym pamiętać, bo dziś wielu o tym zapomina.
Z drugiej strony dla każdego radykalnego konserwatysty jasne jest że współczesny system demoliberalny to nic innego jak CIVITAS DIABOLI, miasto-państwo Diabła, Synagoga Szatana, rewolucyjna Nie-rzeczywistość wobec której nie ma on żadnych zobowiązań, jako że z tradycyjnego pkt. widzenia władza "z ludu" nie jest nawet wladzą, w każdym razie niczym się nie różni od gangsterki.
W takiej sytuacji to my - konserwatyści-reakcjoniści - stajemy się autorami porządku (potencjalnymi) poprzez posiadanie Prawdy o świecie i stąd np. pomysł własnych sądów (vide jakieś wizje wolnych miast, prawicowych squatów czy np. zamachów na aborcyjne rzeźnie tzw. kliniki) nie jest niczym odstręczającym, a wręcz przeciwnie. Bowiem system w którym żyjemy obecnie to de facto anarchia, brak rządu, system liberalny pozbawiony boskiej legitymacji i mandatu. Stąd też nie musimy słuchać jego parszywych praw.
BTW wszak i Nowy Testament jasno mówi by gałąź nie dającą owoców cisnąć w ogień, by gorszycielom kamienie na szyi wieszać i topić etc. (ustami Jezusa Chrystusa), stąd też sprawa jest jak sądzę jasna: mamy prawo przemocą - jeśli trzeba i o ile ma to akurat sens polityczny - rozprzestrzeniać Kontrrewolucję, nie możemy bowiem w nieskonczoność czekać na nawrócenie sk***synów, jakkolwiek mimo wszystko tego im życzymy. Jak mawiali karliści: "Jeden czerwony martwy więcej to jeden dzień w czyśćcu krócej".
Podobnie okazjonalne zabójstwa największych sług Ciemności (takich jak Marat, Lenin, Narutowicz, Lincoln etc.) nabierają wymiaru sakralnego, jak śpiewa NaRa: "NIeziemski głos Pana przekazał mu wieść / by z mocą uderzył / w źródło zniewolenia / by zdradę ukarał / on Boży Miecz".
Tak samo sprawa ma się z nawracaniem mieczem i ekspansją Europy - mamy do tego prawo, bo niesiemy dobro, ważniejsze niż rzekome (w istocie rzeczy fikcyjne, jak każde inne ziemskie "prawa") prawa jednostki, człowieka etc.
Nie bez przyczyny śpiewamy "a na Ziemi pokój ludziom DOBREJ WOLI" - natomiast pokój ze złymi to nic innego jak kompromis i pobłażanie dla zła.
(...)" [10]

 

"(...) Artur Bazak: Kiedyś powiedział Pan, że należałoby dokonywać samospaleń przed klinikami, w których dokonuje się aborcji. A aborterów wystrzelać. Dalej Pan tak uważa?
Wojciech Cejrowski: - Tak uważam, bo skoro w obronie dorosłej osoby mamy prawo wyciągnąć broń i strzelać - robią to na przykład policjanci - to tym bardziej w obronie niewiniątek zabijanych w klinikach. Zabijanie dzieci to nie są żarty, to nie jest medycyna. (...)" [11]

 

Santa
"(...) Może zatem to muzułmanie i Sikhowie mają rację? Bo wiele wskazuje na to, że jedynym językiem, jaki rozumieją "dowcipnisie" jest strach i przemoc. Jedyną lekcją, z której wyciągnęliby oni, być może, naukę, byłoby spalenie dwóch czy trzech sklepików z pocztówkami, albo siedziby producenta pocztóweczek. Może, ale - i na tym polega szczęście tych panów - chrześcijanie tego nie robią. Czasem myślę, że szkoda. Ale tylko czasem." [12]

Warto przypomnieć "pocztóweczkę", która tak rozsierdziła redaktora Terlikowskiego. Błahość incydentu w porównaniu do siły emocji jakie wzbudził w Terlikowskim i skali odwetu, jaki mu się zamarzył, świadczy o tym, ze nie dość że mamy tu do czynienia z człowiekiem agresywnym i dumnym z tego, to jeszcze z pieniaczem. A to jest kombinacja chyba najgorsza z możliwych. Poza tym wygląda na to, że Terlikowski nawet nie zdaje sobie sprawy, że inkryminowana pocztówka jest żartem nie z martwego JP2, lecz z inteligencji Georga W. Busha.

Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale