To i owo
Przez poznanie do poznania...
14 obserwujących
446 notek
145k odsłon
197 odsłon

Memorandum adwokatów Prezydenta USA Donalda Trumpa

Wykop Skomentuj4

Memorandum adwokatów Prezydenta USA Donalda Trumpa

Zespół adwokatów Prezydenta Trumpa, doradca osobisty i doradca Białego Domu, opublikowali oficjalne wytyczne dotyczące impeachmentu przed rozpoczęciem procesu senackiego we wtorek.

Memorandum ma 110 stron…


https://www.scribd.com/document/443624574/Trial-Memorandum-of-President-Donald-J-Trump#from_embed


Główne punkty: Prezydent Trump nie zrobił nic złego, dwa artykuły oskarżające Prezydenta są konstytucyjnie nieuzasadnione i Senat powinien działać szybko, aby je oddalić.

„Artykuły o imppeachmencie przed Senatem stanowią obrazę Konstytucji i naszych instytucji demokratycznych. Same artykuły i sfałszowany proces, który je tu przywiódł są bezczelnym aktem politycznym Demokratów, który należy odrzucić. …. Każdy, kto ma najbardziej podstawowy szacunek dla suwerennej woli narodu amerykańskiego, jest oburzony  oskarżeniem prawidłowo wybranego prezydenta ”.

 „Proces oparty na tych artykułach, naruszył każdy precedens i każdą zasada uczciwości, które były stosowane w dochodzeniach o impeachment przez ponad 150 lat. Mimo to, Demokratom udało się udowodnić jedynie to, że prezydent nie zrobił absolutnie nic złego. Wszystko to stanowi niebezpieczne zagrożenie dla Konstytucji USA, które Senat powinien szybko i całkowicie potępić”.

Akt ten pojawia się po tym, jak prawnicy złożyli 7-stronicową odpowiedź na artykuły w weekend.

„Artykuły Impeachment przedstawione przez House Demokratów są niebezpiecznym atakiem na prawo narodu amerykańskiego do swobodnego wyboru prezydenta. Jest to bezczelna i niezgodna z prawem próba obalenia wyników wyborów w 2016 r. i ingerowania w wybory w 2020 r.

Bardzo stronnicza i lekkomyślna obsesja na punkcie impeachowania Prezydenta rozpoczęła się w dniu, w którym został inaugurowany, i trwa do dziś...

Cała impeachment „fikcja” opiera się na „założeniu, domniemaniu i przesłuchaniu”, które „nigdy nie byłoby dopuszczone przez jakikolwiek sąd w USA”. Urzędnicy i adwokaci prezydenta Trumpa twierdzą, że artykuły impeachmentu uchwalone przez Izbę mogą zostać „szybko odrzucone” przez Senat.


https://twitter.com/i/status/1218908058874716162


Przewodniczący Senackiej Komisji Sądowniczej Lindsey Graham rozważa pociągnięcie Demokratów do odpowiedzialności za ich niechlujny proces, który chcą teraz poprawić w Izbie Wyższej.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka