To i owo
Przez poznanie do poznania...
22 obserwujących
675 notek
304k odsłony
229 odsłon

Donald Trump rozważa kandydaturę Barbary Lagoa na wakat po Ruth Bader Ginsburg

Wykop Skomentuj9

Barbara Lagoa (ur. 2 listopada 1967 r.) jest amerykańskim prawnikiem  pełniącym funkcję sędziego okręgowego Stanów Zjednoczonych w Sądzie Apelacyjnym Stanów Zjednoczonych w jedenastym okręgu.


imageZanim została sędzią federalnym, była pierwszą kobietą pochodzenia latynoskiego, która została mianowana sędzią Sądu Najwyższego Florydy. Według różnych mediów, prezydent Donald Trump rozważa Lagoę Sędziego Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, aby zajęła wolne miejsce po śmierci sędziego Ruth Bader Ginsburg....https://en.wikipedia.org/wiki/Barbara_Lagoa


https://www.politico.com/news/2020/09/19/what-you-need-to-know-about-barbara-lagoa-418437
Prezydent Trump powiedział w sobotę, że Republikanie mają „obowiązek” zapełnić wakat w Sądzie Najwyższym pozostawiony przez sędziego Ruth Bader Ginsburg „bez zwłoki”.

Oświadczenie prezydenta zostało wydane po tym, jak przywódca większości w Senacie Mitch McConnell (Republikanin). Zaledwie kilka godzin po śmierci Ginsburga, obiecał, że kandydat Trumpa do Sądu Najwyższego „otrzyma głos w Senacie Stanów Zjednoczonych”.

„Senat i naród opłakują nagłą śmierć Ruth Bader Ginsburg i zakończenie jej niezwykłego życia w Ameryce” - powiedział McConnell w oświadczeniu.

Tymczasem lider mniejszości w Senacie Chuck Schumer (Demokrata) powiedział w piątek, że wakat w Ginsburgu nie powinien zostać obsadzony, dopóki „nie mamy nowego prezydenta”.

Historia jest po stronie Republikanów, jeśli chodzi o obsadzenie wakatu teraz. Jest precedens. Sędziowie Sandra Day O'Connor i nieżyjący już John Paul Stevens zostali zatwierdzeni w mniej niż w 40 dni.

W tej chwili McConnell ma głosy, aby przeforsować tego kandydata. Jednocześnie nie ma miejsca na błędy. Sens. Mitt Romney, Susan Collins i Lisa Murkowski prawdopodobnie sprzeciwiają się głosowaniu; Murkowski ma ostatnią szanse, może wypaść z partii i Senatu. Nie może być dalszych dezercji.

Sen.Thom Tillis, który kandyduje do reelekcji i zasiada w Senackiej Komisji Sądownictwa, zasygnalizował dziś, że jest za obsadzeniem wakatu RBG.

Sen. Ted Cruz i inni zauważyli, że biorąc pod uwagę szansę, że te wybory zostaną rozegrane jak szalone i prawdopodobnie wiele protestów trafi do Sądu Najwyższego, nie może dojść do sytuacji, w której będzie remis 4-4.

Przewodniczący Senackiej Komisji Sądownictwa Lindsey Graham popiera apele prezydenta Donalda Trumpa do Republikanów o obsadzenie wakatu Sądu Najwyższego pozostawionego przez nieżyjącą już sędziego Ruth Bader Ginsburg.

Graham, który miał nadzorować rozprawę w sprawie nominacji kandydata do Sądu Najwyższego wybranego przez prezydenta Trumpa, powtarza różnicę między dniem dzisiejszym a 2015 rokiem, kiedy nie powiodła się nominacja prezydenta Baracka Obamy na sędziego Merricka Garlanda. Odrzuca też wykłady Demokratów na temat przyzwoitości i uczciwości w następstwie przesłuchań Kavanaugh.

Graham, który przewodniczy Komisji Sądownictwa Senatu, zauważył, że zarówno Senat, jak i Biały Dom są w rękach Republikanów, w porównaniu z 2016 r., kiedy Senat w rządzie GOP odmówił Garland przesłuchania.
....

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka