To i owo
Przez poznanie do poznania...
26 obserwujących
750 notek
381k odsłon
405 odsłon

Czy Donald Trump może zostać w świetle Konstytucji jeszcze prezydentem – rozważanie teoret

Wykop Skomentuj32

Czy Donald Trump może zostać w świetle Konstytucji jeszcze prezydentem – rozważanie teoretyczne

Teoria….nic więcej

Na adwokatów żydowskich pochodzących z terenów I Najjaśniejszej Rzeczypospolitej w Ameryce często konkurencja mówiła Bruderferajn….

Byli to ludzie pracowici i niezwykle inteligentni i tak jak Meyer Lansky zawsze jako kraj pochodzenia podawali Polskę, bo państwa Izrael jeszcze nie było…

Logika wsparta właściwym wychowaniem i ciężka praca stworzyła z tych ludzi gigantów prawa.

Ale dziś nie o tym. Zapytałem się znanego profesora prawa, czy w świetle obowiązującego w USA prawa Donald Trump mógłby zostać prezydentem…

Zastanowił się i powiedział teoretycznie TAK….

O to scenariusz...

Republikanie z Izby Reprezentantów powinni wykorzystać 12. poprawkę, aby dać Trumpowi jeszcze cztery lata.

W ubiegłym tygodniu 138 przedstawicieli z 35 stanów zagłosowało za Trumpa, sprzeciwiając się oszukańczym wyborcom Bidena z Pensylwanii. Znaczenie tego głosowania we wczesnych godzinach rannych w ostatni czwartek polega na tym, że ponad 2/3 stanów, które stanowi kworum wymagane przez 12. poprawkę, sprzeciwiło się centralnej części poświadczenia wyborów.

 Było to po przerwaniu liczenia wyborów przez błędnie nazwane „powstanie”, widać więc, że protesty nie osłabiły sprzeciwu rządu GOP wobec Bidena.

 Łącznie sprzeciwiało się 16 kongresmanów z Teksasu, 12 z Florydy, 8 z Pensylwanii i wielu innych z 32 dodatkowych stanów.

Złożyło się, że sprzeciwiali się w szczególności certyfikacji elektorów Bidena z Pensylwanii, ale prawdopodobnie sprzeciwiliby się również certyfikacji elektorów z większej liczby stanów, gdyby mieli taką możliwość.

Senatorowie zrezygnowali z obietnicy sprzeciwu wobec elektorów Biden z Georgii i innych stanów, ale zgodnie z 12. poprawką senatorowie nie mają prawa ingerować w ten proces. Oparli się na spornej ustawie o hrabstwie wyborczym z 1887 r., którą nawet liberalni uczeni prawa potępili jako niezgodną z konstytucją.

Różni senatorowie, którzy teraz wypowiadają się przeciwko Trumpowi, nie mają po tym konstytucyjnego upoważnienia do wybierania następnego prezydenta lub wydawania świadectw certyfikacji.

 Dwunasta poprawka jest jasna: Izba Reprezentantów, zwoływana przez delegację stanową, ma obowiązek wybrać następnego prezydenta, gdy żaden kandydat nie ma prawowitej większości w kolegium elektorów. Ci sami Republikanie w liczbie 138, którzy słusznie sprzeciwiali się zatwierdzaniu elektorów Bidena, mogliby nadal zbierać się na mocy Konstytucji, aby zmienić wybór następnego prezydenta.

To teoretyczna możliwość prawna...
.....

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka