To i owo
Przez poznanie do poznania...
30 obserwujących
818 notek
446k odsłon
  161   2

Amerykański analityk Mike Shedlock krytycznie o zielonej polityce UE

Amerykański analityk Mike Shedlock krytycznie o zielonej polityce UE

Pan Shedlock nazwał proekologiczną politykę UE oszałamiającą zieloną hipokryzją.

Sposoby UE w osiągnięciu przez kraje członkowskie celów w zakresie zielonych inwestycji związanych z zieloną energią to szukanie bata na niepokornych.

Zielona zasłona dymna UE wymaga, aby 30% wszystkich wydatków UE przeznaczano na zielone projekty. Eurointelligence omawia zieloną zasłonę dymną i zabawną matematykę na temat tego, jak te cele są osiągane. Gdybyśmy potraktowali te cel poważnie, musiałby być zreformować wspólną politykę rolną.

https://www.eurointelligence.com/column/smokescreen

 Ale UE tego nie zrobiła, kiedy była taka możliwość w zeszłym roku.

 Zamiast tego UE ucieka się do oszukiwania. Komisja Europejska klasyfikuje inwestycje pod względem zawartości ekologicznej 0%, 40% i 100% i zaokrągla liczby do następnego wyższego celu.

Więc 1% staje się 40%, a 41% staje się 100%. Z tego wynika, że przywódcy UE przedkładają pozory nad treść – chyba, że chcą kogoś ukarać.

https://www.eurointelligence.com/

Zdaniem Pana Shedlock’a reforma reguł fiskalnych, unia rynków kapitałowych i zmiany w przepisach podatkowych przyniosłyby więcej inwestycji środowiskowych i zatrudnienia niż bezsensowna rywalizacja o liczbowe cele dotyczące zmian klimatycznych. Ta zielona szarada nie zadziała politycznie.

Kiedy kłamstwo unijnej polityki klimatycznej stanie się oczywiste, centrum polityczne UE straci nie tylko ofiary kryzysu gospodarczego, ale całe pokolenie młodych wyborców.

KE pracuje nad aktualizacją taksonomii zielonych finansów, ponieważ najnowszy zestaw wytycznych, opublikowany w 2019 r., został uznany przez niektóre państwa członkowskie i lobbystów za zbyt restrykcyjne.

Mówiąc prościej, projekty, które nie są zielone, nadal będą oznaczone jako zielone, co jest sprzeczne z celem całego przedsięwzięcia. Dziewięciu członków 57-osobowej grupy zagroziło rezygnacją z ostatniej propozycji, ponieważ pozwoliłoby to firmom, które nie są obecnie uważane za ekologiczne, na ubieganie się o inwestycje, takie jak wysoce wydajna produkcja stali, i sklasyfikowanie ich jako dostosowanych do taksonomii (Niemcy, Francja).

 Oznacza to, że we wniosku utrzymana zostanie wieloletnia praktyka błędnego oznaczania zielonych inwestycji. Zgodnie z poprzednim zestawem wytycznych, system zwany markerami z Rio został zastosowany w celu zaokrąglenia ekologicznej zawartości inwestycji i projektów.

Projekt zawierający nawet niewielką ilość zieleni kwalifikowałby się jako 40% zielony, a wszystko, co zawierało więcej niż 40% zieleni, było zaokrąglane w górę do 100% zieleni. Ta polityczna matematyka Niemiec jest księżycowa?

Kto zaokrągla 1% do 49% i 50% do 120% lub cokolwiek innego. Kto oznacza produkcję stali jako dostosowaną do ekologii.

Przy takiej matematyce niepokorna Polska dostanie po „d….”. a globalne cele zerowej zmiany klimatu netto to będzie „bułka z masłem” ....

https://www.thestreet.com/mishtalk/economics/global-net-zero-climate-change-targets-are-pie-in-the-sky

Magiczny dla zerowej zmiany klimatu rok 2050 przewiduje, że do 2050 r. światowa populacja wzrośnie o 9,8 miliarda, w porównaniu z 7,9 miliarda w 2021 r.

To ogromny wzrost zapotrzebowania na węgiel, nawet jeśli zmniejszymy popyt na mieszkańca. Zerowy ślad CO 2 jest tylko wirtualny.

…………………………………………………………...

Kraje starej UE oszukują, jako obywatel Polski zostanę niezależnym ekologiem zarejestruję się przy ONZ i będę sporządzał niezależne raporty. Zrobię białą księgę inwestycji starej UE szkodzących polityce klimatycznej.


..

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka