To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1135 notek
750k odsłon
  163   0

Dlaczego nie ma debaty o niesprawności zabezpieczeń Kapitolu 6 stycznia?

Dlaczego nie ma debaty o niesprawności zabezpieczeń Kapitolu 6 stycznia?

Wiele pytań można postawić w tej sprawie...


image


Gdzie była ochrona, która miała zapobiec wtargnięciu do Kapitolu — zwłaszcza, że było mnóstwo wcześniejszych ostrzeżeń, że szykują się kłopoty?

Czy Kapitol jest dobrze chroniony na wypadek ataku terrorystów?

 Jak można było zapobiec wtargnięciu, przecież Kapitol to nie przedszkole, czy centrum handlowe?

Czy bezpieczeństwo Kapitolu było wystarczające?

Czy podjęte były odpowiednie środki ostrożności?

Atak na budynek federalny podczas liczenia głosów w celu poświadczenia wyborów prezydenckich jest rzeczywiście strasznym pogwałceniem amerykańskiej demokracji. Należy zlokalizować i ścigać wszystkich przestępców oraz upewnić się, że takie niewyobrażalne czyny nigdy więcej się nie powtórzą.

Ale ja się pytam gdzie była wtedy ochrona?

Zgodnie z raportem w The Washington Post, „Policja Kapitolu USA posiadała konkretne informacje, że zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa planowali przeprowadzić inwazję na Kapitol co najmniej dwa tygodnie przed zamieszkami z 6 stycznia”. Niektórzy mówili nawet o zbrojnej inwazji. Było to oparte na ustaleniach ponadpartyjnego śledztwa Senatu opublikowanego w czerwcu ubiegłego roku.

Wiceprezydent Kamala Harris porównała wydarzenia z 6 stycznia do ataków na Pearl Harbor i tragedii z 11 września. Ale atak z obcego kraju lub osób niebędących obywatelami to nie to samo, co atak od wewnątrz. Łatwo zauważyć, że Harris chce, abyśmy połączyli punkty: to zwolennicy Trumpa zaatakowali nasz Kapitol, a zatem wszyscy zwolennicy Trumpa, a być może wszyscy Republikanie, są wrogiem….

Innymi słowy, następnym razem, gdy będą wybory, nie głosuj na wroga.

Z drugiej strony wielu Republikanów nadal umniejsza to, co wydarzyło się tego dnia, argumentując, że był to tylko niewinny protest, który trochę za bardzo się wyrwał spod kontroli.

 Kontroluj narrację, kształtuj i zmieniaj ją tak, aby pasowała do Twojego programu politycznego. To zawsze ma wpływ na wynik wyborów.

Nieustanne manipulowanie narracją dla celów politycznych sprawia, że ​​nikt nie dba o to, by skupiać się na komponencie bezpieczeństwa, który jest godny oburzenia.

NPR poinformował w styczniu ubiegłego roku, że były szef policji  Kapitolu mówił, że „urzędnicy ds. bezpieczeństwa w Izbie i Senacie odrzucili jego wcześniejsze prośby o wezwanie Gwardii Narodowej przed demonstracją poparcia dla prezydenta Trumpa, która przekształciła się w atak na Kongres”.

Dlaczego amerykańskie „niezależne” media nie robią hałasu i nie zadają pytań na temat awarii bezpieczeństwa Kapitolu?

 Bezpieczeństwo to kwestia ponadpartyjna. Wadliwe, niechlujne bezpieczeństwo jest także zagrożeniem dla amerykańskiej demokracji.

………………………………………………………….…………………..

Dla mnie prostego człowieka istota demokracji amerykańskiej to uczciwe odpowiedzi na te pytania:

1) Dlaczego prośby USCP, federalnej agencji podlegającej Kongresowi, o dodatkowe zabezpieczenia przed 6 stycznia zostały odrzucone?

2) Dlaczego organy ścigania, w tym USCP i D.C. Metro Police, pojawiły się w pełnym stroju do zamieszek, w tym maskach przeciwgazowych z pałkami?

3) Kto upoważnił policję do zaatakowania pokojowego tłumu granatami błyskowymi, kulami gumowymi i gazem łzawiącym około godziny 13:00?

4) Czy jacyś funkcjonariusze policji zostali oskarżeni o napaść?

5) Kto zasiał kłamstwo, że Brian Sicknick zginął na służbie i kto powiedział New York Timesowi, że został zamordowany przez tłum zwolenników Trumpa za pomocą gaśnicy?

6) Czy jacyś agenci lub informatorzy FBI zinfiltrowali grupy takie jak Proud Boys, Oath Keepers i Three Percenters przed 6 stycznia?

7) Kim byli funkcjonariusze złapani na taśmie wpuszczającej protestujących do budynku Kongresu?

8) Kto otworzył drzwi na górnym zachodnim tarasie około 14:30. na polecenie nieznanego oficera USCP?

9) Ile szkód doznał budynek? Architekt Kapitolu początkowo zażądał 30 milionów dolarów odszkodowania. Ale w aktach sądowych rząd twierdzi, że budynek poniósł tylko około 1,5 miliona dolarów szkód.

10) 7 stycznia Pelosi nazwał zamieszki na Kapitolu „zbrojnym powstaniem?” Ile osób zostało oskarżonych o wnoszenie broni palnej do budynku?

11) Dlaczego zięć Pelosi zgłosił się z miejsca zdarzenia tego dnia?

12) Ilu Amerykanów oskarżono o działalność wywrotową?

13) Ilu Amerykanów przebywa w więzieniach na podstawie tymczasowego aresztowania w oczekiwaniu na opóźnione procesy, które rozpoczną się dopiero w przyszłym roku?

14) Kto zezwolił na otwarcie „kapsuły” w więzieniu zakładu karnego w Waszyngtonie specjalnie dla oskarżonych z 6 stycznia?

15) Czy istnieją doniesienia o psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad więźniami 6 stycznia przez strażników więziennych w Waszyngtonie, w tym w warunkach odosobnienia przez wiele miesięcy i braku dostępu do obrońców?

16) Ile pieniędzy zostanie wydanych na różne śledztwa dotyczące 6 stycznia?

17) Czy firmy społecznościowe, w tym Facebook i Twitter, powinny zostać oskarżone o przestępstwo za umożliwienie protestującym organizowania „powstania” na ich platformach?

18) Kim są anonimowi „dumni członkowie Policji Kapitolu Stanów Zjednoczonych” grożącymi odmową bezpieczeństwa członkom Kongresu, którzy nie poparli komisji?

19) Ilu „białych zwolenników supremacji” zostało zidentyfikowanych przez organy ścigania?

20) Kto zastrzelił i zabił Ashli ​​Babbitt?

image


...

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka