W czasie epidemii 27 proc. rodzin utraciło możliwości zarobkowania
serio?!
Gratulacje dla adminów za ten tytuł!
Zakładając że większość rodzin to mąż i żona (+ew. dzieci)
to od razu tak na oko widać bezrobocie ok. 50% - dramat!
a jak doliczyć nie-rodziny: tych kawalerów i panny.. to armagedon!
No i podnieciliście Niezawisłego pajaca..
Tak, wiem - to nie było trudne,
ale oklaski się należą :D
Zaglądamy do komunikatu:
https://www.cbos.pl/PL/publikacje/news/2020/14/newsletter.php
Według deklaracji internautów wśród respondentów zatrudnionych przed epidemią pracę straciło 7%, zaś 24% pracuje w mniejszym wymiarze czasowym. Dodatkowo 2% pracujących przed 1 marca 2020 r. musiało zamknąć własną działalność gospodarczą, a dalsze 4% – ograniczyć ją. Co jedenasty pracownik (9%) obecnie opiekuje się dziećmi w domu. Spadek dochodów konstatuje niespełna jedna czwarta zatrudnionych przed epidemią (23%)
Biorąc pod uwagę, że wszyscy Polacy (i Polki) to jedna wielka rodzina,
uzasadnione jest zsumowanie danych z tego newslettera:
7%+24%+2%+4%+9%+23% = 69%
i zatytułowanie notki następująco:
69% polskich rodzin utraciło możliwości zarobkowania.
Po tym prostym zabiegu Niezawisły będzie
wam sadził po 5-6 amagedononotek codziennie,
a wówczas.. już niebawem złość ludu zmiecie
władzę „dobrej zmiany” z polskiej sceny politycznej.
-




Komentarze
Pokaż komentarze (37)