rk1 rk1
617
BLOG

dlaczego nastąpiła wymiana #kidawa2020 na #trzaskowski2020?

rk1 rk1 Polityka Obserwuj notkę 66


Starając się wejść w skore demokratyczną obstawiłem,
że Kidawę zastąpi Sikorski albo Grodzki,
w żadnym wypadku Trzaskowski.

Pomyliłem się - kolejny raz okazało się, że nie nadaję się do demokratycznych,
że nie myślę i nie czuję jak demokratyczni. Żaden z trzech wymienionych wyżej panów
nie ma mojej sympatii, ale antypatia jaką darzę Trzaskowskiego pewnie jest dobrze
znana gościom tego blogu, jest największa. i uważam że z tych trzech potencjalnych
wybór RT jest najgorszy (z punktu widzenia demokratycznych)

Tu mógłbym wrzucić litanię "niezaprzeczalnych walorów i  zasług" Trzaskowskiego,
ale nie ma po co - są one powszechnie znane, więc, szkoda czasu i klawiatury.
Nie chce też na wejściu zrazić zacnych komentatorów demokratycznych.


Ciekawi mnie, dlaczego nastąpiła wymiana
Kidawy2020 na Trzaskowskiego2020.
Jaki to zysk, jaki to sukces PO?


Jak wiadomo, MKB nie chciała rezygnować. PO to na niej wymusiło.
A więc Trzaskowski nie jest wypełnieniem wakatu. tego wątku nie ma.
Sposób wykończenia MKB by zastąpić ją kimkolwiek tez chwały PO
nie przynosi. Ale zostawmy i ten wątek.


Pewnie znowu wyłazi ze mnie ta niedemokratyczność, ale uważam,
że oboje (MKB i RT, a także jakikolwiek inny XX z PO)

mają do zaoferowania dokładnie to samo - "program PO":
Trzaskowski będzie proponować, to co proponowała Kidawa,
Kidawa proponowała, to co będzie proponował Trzaskowski.
A więc zysk żaden. 

Jedyna widoczna różnica po zmianie to płeć,
ktorej  MKB używała jako "argumentu" i ktory ciutkę chwytał
(szczegolnie u wrazliwych kulturalnie und feministycznie) .
RT tego waloru nie ma i chyba nie planuje go zdobyć..


Natomiast straty związane z wymianą MKB --> RT są ewidentne:

- Poszła szczekać dotychczasowa narracja o straszliwych wyborach:
kolejny raz sie ptwierdziło, że chodziło tylko o przesunięcie wyborów,
ktore to przesunięcie jak sie okazało (wbrew oczekiwaniom związanym
z różnymi skutkami epidemii) na niewiele sie zdało.
Ku rozpaczy demokratycznych oczekiwana katastrofa nie nadeszła.

- Przy okazji także poszła szczekać wiarygodność
(czy raczej to, co tam z niej jeszcze zostało).
I nie chodzi tylko o wiarygodność PO w rozgrywce wyborami prezydenckimi,
nie tylko o fałszywe wspieranie MKB (m.in. przez RT z jej sztabu wyborczego)
ale także wiarygodność RT w rozgrywce z elektoratem warszawskim
(który zapewne nadal ma byc Trzaskowskiemu wiernie oddany..),
Mamy powtórkę zapewnień PDTa, że nie opuści Polski,
ino że w skali miasta wojewódzkiego.
To nie jest zysk.


No to gdzie jest ten zysk, ten sukces (nie licząc sukcesu producentów
bannerów, ulotek, koszulek i innych gadżetów wyborczych)?
- dlaczego nastąpiła wymiana Kidawy2020 na Trzaskowskiego2020?


opinie demokratycznych komentatorów chętnie poznam :)

dlaczego wola głosowac na RT, a nie MKB,
dlaczego RT mialby byc lepszym kandydatem iz MKB,
dlaczego RT ma wieksze szanse niz MKB, itd.


-



rk1
O mnie rk1

https://rk1s24.wordpress.com/ ------ to już historia. blog nieaktywny

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (66)

Inne tematy w dziale Polityka