Kraina Hej tu Erka
https://rk1s24.wordpress.com/
51 obserwujących
2131 notek
2065k odsłon
286 odsłon

Oświadczenie ministra Pawła Muchy w związku z zastosowaniem przez Prezydenta prawa łaski

Wykop Skomentuj24


Prostując nieprawdziwe informacje dot. szczegółów postępowania sądowego i wykonawczego w sprawie osoby, wobec której Prezydent RP zastosował prawo łaski postanowieniem z dnia 14 marca 2020 r. Nr PU.117.14.20 wyjaśniam.


Prezydent stanął po stronie ofiar. Kara pozbawienia wolności w tej sprawie została wykonana w całości. Prezydent zastosował prawo łaski na wniosek pokrzywdzonych przestępstwem – dorosłych osób bliskich sprawcy. To one, nie on wystąpiły z prośbami o ułaskawienie.


Akt łaski dotyczył jedynie skrócenia czasu wykonywania środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych, o co wnosiły same pokrzywdzone – osoby pełnoletnie. Od popełnienia przestępstwa minęło wiele lat. Proszę o niepowielania fałszywych wiadomości.


Decyzja w tej sprawie oparta była na pozytywnych rekomendacjach zawartych w opiniach kuratora sądowego, sądów orzekających w obu instancjach tj. Sądu Okręgowego i Sądu Apelacyjnego oraz Prokuratora Generalnego, a także poprzedzona uzyskaniem dodatkowych informacji z sądu orzekającego.


Komentatorzy i politycy, którzy dla celów kampanijnych chcą się odnosić do prośby o łaskę, o którą wystąpiły w zakresie zniesienia zakazu kontaktów same pokrzywdzone zachowują się niegodziwie przede wszystkim wobec ofiar przestępstwa, które mają prawo w życiu rodzinnym do zachowania prywatności.


https://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow/art,2134,oswiadczenie-ministra-pawla-muchy-w-zwiazku-z-zastosowaniem-przez-prezydenta-prawa-laski.htmlEDYCJA NOTKI


zamkniecie tematu:

https://www.salon24.pl/u/null/1059396,jak-klamstwa-sraczek-oralnych-i-ajgorow-i-innych-prostuje-tvn24

https://tvn24.pl/polska/kulisy-ulaskawienia-mezczyzny-skazanego-za-molestowanie-corki-4626247


-

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale