0 obserwujących
457 notek
339k odsłon
380 odsłon

Jaka powinna być nowa powieść

Wykop Skomentuj


 Pojawił się nowy sposób pisania powieści kryminalnych. Znany autor zwierzył się, że przeczytał sześć tysięcy stron z różnych książek, żsby napisać swoją nową poieść. Realia dotyczą miasta niemieckiego, które teraz jest miastem polskim. Czytelnicy będą mogli prxecytać jak wyglądało niemirckie miasto, jakie działy się w nim dramaty kryminalne, A więc mamy do czynia z gloryfikacją niemieckości naszych ziem zachodnich odzyskanyvh.

W podobny sposób uwieczniony w niemieckości został dokladnie Wroclaw, dawniej Breslau.

 Ja planuję napisanie powieści.. Wobec tego przeczytam dwanaście tysięcy stron książek, Z takiego materiału łatwo napiszę swoją powieść z cudzych opracowań

.

Wygląda n to , że pojawił się nowy sposób pisania kryminałów i nie tylko. Jak swoje książki pisali mistrzowie literatury? Ile cudzych stron przeczytał Gabriel Garcia Marquez zanim napisał ”Sto lat samotności” za które dostał Nagrodę Nobla? A co powiedzieć o takich tuzch jak Teodor Parnicki, Unberto Eco, Fiodor Dostojewski, Marcel Proust, „W poszukiwaniu straconego czasu”. Czy też obłędnie tropili realia w cudych książkach.?

Dziś najlepiej sprzedają się powieści kryminalne.Niedawno odbył si\ę międzynarodowy festiwal kryminałów we Wrocławiu. Był to piętnasty festiwal w tym dziesiąty we Wrocławiu. Przyznano nzgrodę wielkiego kalibru i nagrodę czytelników wielkiego kalibru. Obie nagrody w 2018 roku zdobył jeden autor – Ryszard Ćwirlej.

Pęd do uwieczniania niemieckich realiów, niemieckiej kultury w ogóle niemieckości bierze się z dwóch przyczyn. Jedni mówią zobaczcie jak było fajnie przd przesiedleniem, czy wypędzenim, Drudzy zwyczajnie biorą pod uwagę zarobek, tłumaczenia, honoraria.

Muszę zastanowić się nad samym sobą. Czy w wueku 83 lat jestem człowiekiem stada, Czy idę tam gdzie mnie pędzą czy do końca pozostanę w moim świecie.

Oprócz pisania ważna jest umiejętność budowania własnej legendy. Dobrym przykładem jest tu Katarzyna Bonda. Złośliscy opowuadają, że urodziwa Katarzyna Bondaruk, pochodzenia bibiałoruskiego z z Hajnówki podiobno potrąciła człowieka na pasach, który zmarł. Pani Kasia przyjęła pseudonim Bonda i teraz jdst autorką genialnych posieści kryminalnych. Stała się gwiazdąwszystkich bibliotek wojewódzkich.

Podziwiam i szanuję prawdziwy talent. Nie kupisz za żadne pieniądze czegoś co pochozi wprost z nieba.


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale