Blog
KARAWANA IDZIE DALEJ
Zbigniew Ryndak
Zbigniew Ryndak dziennikarz, literat, bloger
0 obserwujących 458 notek 333186 odsłon
Zbigniew Ryndak, 15 sierpnia 2018 r.

Jaka powinna być nowa powieść


 Pojawił się nowy sposób pisania powieści kryminalnych. Znany autor zwierzył się, że przeczytał sześć tysięcy stron z różnych książek, żsby napisać swoją nową poieść. Realia dotyczą miasta niemieckiego, które teraz jest miastem polskim. Czytelnicy będą mogli prxecytać jak wyglądało niemirckie miasto, jakie działy się w nim dramaty kryminalne, A więc mamy do czynia z gloryfikacją niemieckości naszych ziem zachodnich odzyskanyvh.

W podobny sposób uwieczniony w niemieckości został dokladnie Wroclaw, dawniej Breslau.

 Ja planuję napisanie powieści.. Wobec tego przeczytam dwanaście tysięcy stron książek, Z takiego materiału łatwo napiszę swoją powieść z cudzych opracowań

.

Wygląda n to , że pojawił się nowy sposób pisania kryminałów i nie tylko. Jak swoje książki pisali mistrzowie literatury? Ile cudzych stron przeczytał Gabriel Garcia Marquez zanim napisał ”Sto lat samotności” za które dostał Nagrodę Nobla? A co powiedzieć o takich tuzch jak Teodor Parnicki, Unberto Eco, Fiodor Dostojewski, Marcel Proust, „W poszukiwaniu straconego czasu”. Czy też obłędnie tropili realia w cudych książkach.?

Dziś najlepiej sprzedają się powieści kryminalne.Niedawno odbył si\ę międzynarodowy festiwal kryminałów we Wrocławiu. Był to piętnasty festiwal w tym dziesiąty we Wrocławiu. Przyznano nzgrodę wielkiego kalibru i nagrodę czytelników wielkiego kalibru. Obie nagrody w 2018 roku zdobył jeden autor – Ryszard Ćwirlej.

Pęd do uwieczniania niemieckich realiów, niemieckiej kultury w ogóle niemieckości bierze się z dwóch przyczyn. Jedni mówią zobaczcie jak było fajnie przd przesiedleniem, czy wypędzenim, Drudzy zwyczajnie biorą pod uwagę zarobek, tłumaczenia, honoraria.

Muszę zastanowić się nad samym sobą. Czy w wueku 83 lat jestem człowiekiem stada, Czy idę tam gdzie mnie pędzą czy do końca pozostanę w moim świecie.

Oprócz pisania ważna jest umiejętność budowania własnej legendy. Dobrym przykładem jest tu Katarzyna Bonda. Złośliscy opowuadają, że urodziwa Katarzyna Bondaruk, pochodzenia bibiałoruskiego z z Hajnówki podiobno potrąciła człowieka na pasach, który zmarł. Pani Kasia przyjęła pseudonim Bonda i teraz jdst autorką genialnych posieści kryminalnych. Stała się gwiazdąwszystkich bibliotek wojewódzkich.

Podziwiam i szanuję prawdziwy talent. Nie kupisz za żadne pieniądze czegoś co pochozi wprost z nieba.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Moje książki wydane w Belgii. "Drugi brzeg miłości" powieść 2010. "Smak wiatru w Auschwitz-Birkenau" powieść 2015 . „Inna barwa księżyca”reportaże 2012. "Dziewczyna w okularach" opowiadania 2015. "Moje zmory i marzenia" felietony 2013. "Czarne anioły" powieść 2015. "Zdobycie rzeki" opowiadania 2016. "Morderstwo w klubie dziennikarza" powieść 2017.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Przepraszam za błędy literowe. Dziś zostaną poprawione.
  • W Polsce są dwie miejscowości o nazwie Otorowo. Jedna w  województwie poznańskim, druga...
  • @sine  Dzięki. Świetny komentarz. Pozdrawiam.

Tematy w dziale