inskrypcje
W poszukiwaniu woli mocy...
9 obserwujących
258 notek
31k odsłon
  48   0

(201) Media trąbią o planie odbudowy, ale cichosza o perspektywach osób najsłabszych


Ustawa o pomocy społecznej, art. 19. Do zadań własnych powiatu (już nie obowiązkowych, a niejako fakultatywnych) należy:

opracowanie i realizacja powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem programów pomocy społecznej, wspierania osób niepełnosprawnych i innych, których celem jest integracja osób i rodzin z grup szczególnego ryzyka (z czym, z kim, ze sobą?) - po konsultacji z właściwymi terytorialnie gminami;

Na samorządach powiatach nie ciąży obowiązek realizowania zadań pomocy społecznej związanych z profilaktyką…

Polskim babom i chłopom triumwirat panów, wójtów i plebanów podoba się także wówczas, gdy zajmując się polityką rozumianą jako instytucjonalna odpowiedź na problemy społeczne i gospodarcze nie zajmują się profilaktyką. Dlatego opozycja w dającej się przewidzieć przyszłości do władzy wybraną nie będzie. Mam nadzieję, że i polska baba i polski chłop wchodzący w wiek męski obudzą się, gdy dla przykładu wadza rozkręcać będzie inflację powodującą, że za uzyskiwane pieniądze prawie niczego nie będzie można kupić. Już dziś wielu z nas ledwo co utrzymuje się na powierzchni życia. Właśnie pan prezydent podpisał nowelizację ustawę ustawy o pomocy społecznej i podniósł wysokość zasiłku okresowego na 416 zł. miesięcznie. Utrzymaj się babo i chłopie za te pieniądze... Osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, której nie są w stanie samodzielnie przezwyciężyć szukające wsparcia w instytucjach państwowych skutecznego wsparcia nie otrzymają... Wyborcom nie przeszkadza, że około 2 miliony Polaków żyje w skrajnej biedzie, choć panowie, wójtowie i plebani ustawicznie zwiększają swoje bogactwo.

Raubritter K. ograbiający Polaków marzy o dozgonnym zasiadaniu na najwyższym stolcu władzy w Polsce. Jego dwór czyni co możliwe, by zagwarantować mu realizację tego upiornego planu. Polski największy raubritter i jego dwór gotowi są oddać w pacht Polskę koncesjonowanym handlarzom szablami i tarczami, by mieli szmal na mamienie Polaków. Ć Najgorsze w tej historii jest to, iż skarlały moralnie polski raubritter nie tylko nie działa na rzecz wspiera skutecznie tych, którzy samodzielnie nie są w stanie przezwyciężyć trudnej sytuacji życiowej, ale i grabi także najsłabsze osoby, w tym starców z ich oszczędności zgromadzonych na „czarną godzinę” - patrz galopująca inflacja. Ponadto nie jest wykluczonym, iż napuści na osoby zależne od wsparcia, w tym starców młode pokolenia Polaków, które będą musiały ponosić wielkie koszty jego rządów.

Krajowy Plan Odbudowy nie widzi osób najsłabszych... Czy władza będąca autorem KPO godzi się zatem z ich zbyt szybkim odchodzeniem?

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale