inskrypcje
W poszukiwaniu woli mocy...
10 obserwujących
293 notki
34k odsłony
  36   0

(211) Kierunki inwestycji władzy centralnej

Autorzy tez jednego z projektów nowelizacji ustawy o pomocy społecznej założyli, że zaproponowane usługi profilaktyczne świadczone w ramach pomocy społecznej zapobiegną sytuacjom rodzącym zapotrzebowania na pomoc społeczną. Sądzili, że usługi profilaktyczne w pomocy społecznej oddziaływać będą nie tylko na likwidację skutków znalezienia się osoby w trudnej sytuacji życiowej, ale i przyczyn zapotrzebowania na pomoc społeczną.

Czy można podzielać ten pogląd?

Nie, bowiem pomoc społeczna nie ma ani kompetencji, ani zasobów, by zapobiegać sytuacjom rodzącym zapotrzebowanie na pomoc społeczną. Władza raczej inwestuje w bezpieczeństwo rozumiane jako safety, a nie jako security.

Z perspektywy Polaka żyjącego w skrajnym ubóstwie, nie jest ważne, czy Polska będzie w zamrażalce, czy będzie kopać w dupę Amerykę. On i tak zostanie ofiarę gry między możnymi tego świata. Przypominam, że około 2 milionów Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Wiele milionów Polaków jest ofiarami zakupów samolotów, czołgów, systemów obrony przed bronią rakietową, etc., bowiem władze w Polsce wybrały już kierunki wydatkowania publicznych pieniędzy. Ani służba zdrowia nie zostanie uzdrowiona, bo nie będzie na to wystarczających pieniędzy, ani nie zostanie racjonalnie zreformowany system zabezpieczenia społecznego (nie będzie np. ubezpieczenia pielęgnacyjnego dla osób wymagających wsparcia. W Niemczech taki system funkcjonuje.). A inflacja zjadać będzie siłę nabywczą Polaków, drastycznie dla osób, które ledwo co utrzymują się na powierzchni życia.


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale