inskrypcje
W poszukiwaniu woli mocy...
10 obserwujących
294 notki
35k odsłon
  158   2

(242) Zaczadzeni pisizmem roszczeniowcy

Wojna, inflacja, rosnące stopy procentowe, coraz mniejsza zdolność do samodzielnego życia i inne, wcale nie mniejsze problemy stojące przed nami - rzesze luda cisną stresem. jak ciśnie się olej z nasion rzepaku.

Osoby będące ofiarami silnego, długotrwałego stresu, u których stwierdza się dysfunkcjonalność płata czołowego kory mózgowej postępują w sposób społecznie nieakceptowany, ponieważ trudności sprawia im modyfikacja swojego zachowania w zależności od kontekstu. Stwierdza się u tych osób częstsze niż w populacji działania impulsywne, agresywne, roszczeniowe.

Zadawałem sobie pytanie od jakiegoś czasu jakie są przyczyny rosnącej agresji, w tym na S24 manifestowanej m.in. przez sympatyków PiS’u. Prawdopodobnie oni boją się, że do władzy mogą dojść ludzie będący w opozycji do rządzących partii politycznych i że mogą postępować z nimi tak, jak oni postępują z osobami sympatyzującymi z innymi partiami politycznymi.

W przeszłości, dla dobra pacjenta lekarze w USA masowo zapisywali substancje opiatowe, które poza uśmierzaniem bólu uzależniały. Dziś dla dobra polskich rodzin z dziećmi władza – niezależnie od tego, czy rodzina jest samodzielna, czy niesamodzielna – przeznacza na dziecko w rodzinie 500 zł./m-nie, choć pono obowiązuje Konstytucja RP zobowiązująca władze do stosowania zasady pomocniczości. Na tym „czynieniu dobrze” w przyszłości być może inni eksperci, a także politycy wpływać będą na zachowania publisi wykorzystując osiągnięcia współczesnej i przyszłej technologii posiłkując się AI i urządzeniami działającymi w ramach maszynowego uczenia się? A może to już dziś ma miejsce? Pytanie nie pozbawione sensu biorąc pod uwagę stan zaczadzenia pisizmem wielu Polaków.


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale