Dariusz Salamon
Jeśli nie należysz do Chrystusa to gdzie należysz? Nigdzie ? Bynajmniej....
7 obserwujących
256 notek
681k odsłon
290 odsłon

Ile Nas Kosztuje Romans z USA i Ile na tym zarabiają Amerykanie? DUŻO za Dużo!

foto z iwonablog.com
foto z iwonablog.com
Wykop Skomentuj47

Wiadomo, że Polacy nie za bardzo mają głowę do biznesów, może to wynikać z przyczyn historycznych, pole to oddano obcym wieki temu, arystokracja miała co innego na głowach a nawet brzydziła się handlem, plebs natomiast wiadomo - w pole do roboty.

Dzisiaj zdarzają się mimo powyższych Polacy z głową do interesów, ale przyznajmy, że statystycznie mniej ich byśmy znaleźli aniżeli pośród np Holendrów.

Ja sam jestem tego dobrym przykładem, - zanim poszedłem do szkoły podstawowej to "Stawałem już za ladą" w sklepie moich rodziców a wszyscy moi przodkowie o których wiem, mieli do czynienia z handlem i widzę Interesy inaczej aniżeli statystyczny Polak widzi sprawy biznesowe i tym samym wiem o czym piszę, z drugiej strony np nie posiadam żadnych zdolności do pracy polowych, rzemieślniczych itp.

Problem narasta, gdy weźmiemy rządzących RP, tam niestety jeszcze mniej procentowo można znaleźć ludzi z dobrą głową do interesów, mają oni co prawda pomocników, którzy skończyli przeróżne studia ekonomiczne, ale to nie oznacza automatycznie, że posiadają oni dobre głowy do biznesu, gdyby tak było to absolwenci uczelni ekonomicznych byliby najbogatszymi ludźmi świata już tylko z samego powodu ukończenia uczelni a jak wiadomo nimi nie są.

Przychodzą tacy wytrawni biznesmeni jak Amerykanie i siadają do stołu rozmów z Polakami, przecież nawet ślepy i głuchy będzie znał wynik takich pertraktacji...

Samo to, że Amerykanie raczyli zauważyć Polskę, siadają z Polakami do rozmów i mówią w superlatywach tak o naszej Historii jak i o nas samych jest już głośnym dzwonem, który powinien zapalić wszystkie alarmy w naszych biednych polskich głowach...

Wczoraj oglądałem film o Jedwabnym Szlaku, na który Chiny pragną bodajże wydać 140 miliardów dolarów i tam m. in pokazany był taki malutki kraik w Afryce, kraj z dobrym położeniem bo gdzieś tam w pobliżu wejścia do Kanału Sueskiego, chyba nazywa się Dżibuti i tak naprawdę jego jedyne znaczenie to malutki port, który rozbudowują Chiny, kształcą portowców i budują port, podobnie jest i z pewnym portowym miastem w Pakistanie z tym, że ten jest jeszcze ważniejszy bo pozwala ominąć Chińczykom cieśninę, którą kontrolują Amerykanie i tym samym "bez łaski" będą mogli docierać drogą morską, gdzie zechcą, warto wyjaśnić, że owe porty będą częściami Nowego Szlaku Jedwabnego, którego szczególną częścią będzie kolej, już można koleją wysyłać towary do Europy i tak rekord wynosi 14 dni do jednego z miast Niemiec i... 10 dni do Gdańska! - Transport w ten sposób jest dziesięciokrotnie tańszy od transportu lotniczego i o ponad połowę szybszy od transportu morskiego.

i Tutaj ciekawostka, która zrobiła na mnie OGROMNE wrażenie, otóż to co tam i gdzie indziej po drodze budują Chiny przy tym Nowym Jedwabnym Szlaku, niebawem bo mowa była o kilku latach/!/ będzie przechodzić na własność krajów przez które Chiny budują ten Szlak!

Niesamowite, wygląda na to, że mieszkańcy Czarnego Lądu są o przysłowiowe niebo mądrzejsi od Polaków...

My - Robimy ogromną robotę dla Ameryki - stajemy niejako na froncie walki USA z Chinami i z... Unią Europejską do której sami należymy, bynajmniej nie z przymusu, ale z wolnej woli Narodu, przecież odbyło się referendum przed wejściem do UE i co ciekawe kolejną umowę tzw Umowę z Joaniny, która była dla nas niekorzystna bo pozbawiła Polskę siły głosu był - kto?

A więc pod straszakiem Rosji, która podobno o niczym innym nie marzy jak tylko napaść na Polskę, Rosji, która jest otoczona bazami wojskowymi z każdej strony, Rosji która już jest ekonomicznym karłem - jej PKB jest w okolicach PKB Holandii, Rosja która boryka się z ogromnymi problemami wewnętrznymi, OGROMNYMI m in. Rosja żyje z eksportu gazu i ropy, które to dochody niejako się kończą... 

A więc owa Rosja o niczym innym nie marzy jak tylko o tym, by napaść na Polskę, pewnie po to, by zagarnąć Nasz Narodowy skarb - węgiel, albo by zagarnąć kolejne ziemie... Nie wiem po co, chyba po to by Polacy mogli wywoływać kolejne Powstania Narodowe, nie no żartuję oczywiście.

A więc robimy dla Amerykanów Wielką Robotę, budujemy Wał Ekonomiczno-Polityczny pod nazwą Trój Morze i tym samym stajemy na drodze UE  m.in na drodze do Handlu UE z Rosją w pełnym wymiarze co ma uniemożliwić zwłaszcza Niemcom urosnąć w  jeszcze większą ekonomiczną potęgę i stajemy na drodze Chinom, by nie weszli w zbyt korzystne położenie w Europie.

Nie dziwne więc, że Amerykanie dostrzegli Polskę...

Robimy dla nich niesamowitą pracę, jesteśmy teraz więcej warci aniżeli 200 doborowych dywizji, co dostajemy w zamian?

Zapamiętaliście / Główne / słowa Pana Trumpa? On mówił otwarcie do Amerykanów, przy stojącym obok prezydencie Polski!

" My nie będziemy nic za to płacić" - chodziło o koszty instalacji baz, baz, które mają zabezpieczać interesy USA, a medialnie - bronić nas przed Rosją. 

Możemy także dokonywać zakupów broni w USA, za miliardy dobrych dolarów oczywiście.

aha, gaz, możemy kupować gaz w USA, w czasach, kiedy każdy pragnie jak najszybciej i jak najwięcej sprzedać swojego gazu...

Nie wiem, może za plus można i uznać, że miecz, który nad nami wisi, nazwijmy go mieczem 447 na jakiś czas zawisł w powietrzu?

Reasumując, to co robimy dla USA i ile TO jest warte dla USA powinno nam TO przynosić  dużo więcej Korzyści aniżeli z tego powodu otrzymujemy, dzisiaj przypominamy człowieka, który na swoim polu znalazł najlepsze złotonośne żyły i zamiast czerpać z owego pola złoto to zbija za grosze palety dla swojego, a jakże miłego, sąsiada i co gorsza, podpuszczany warczy przy tym na pozostałych sąsiadów...

Nie macie Głowy do Interesów a ponadto dajecie się podchodzić miłymi słówkami, poklepywaniem po plecach i w tym leży istota Problemu.

Pora zacząć to zmieniać. 

Ps skoro już ciągniecie Via Carpatia do Kłajpedy a nie do Gdańska! - to zadbajcie o to, by przed jej zakończeniem doprowadzić z S-7 autostradę do Via Carpatia! - Inaczej Kłajpeda "Załatwi" nasze porty i to tam może się znaleźć zakończenie Jedwabnego Szlaku zamiast np w Gdańsku!


Wykop Skomentuj47
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale