sawa.com sawa.com
157
BLOG

Polska na zakręcie

sawa.com sawa.com Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Połóż rękę na sercu Otwórz oczy szeroko i skacz! Powiedz: Teraz lub nigdy Zamiast: Będzie co ma być I nie czekaj aż głód spełni Twoje cierpienie! Tak! (Norwid-Po to właśnie)

Czy możemy  wspólnie nie dopuścić  do objęcia przez Tuska teki premiera? Proceduralnie to może być możliwe. Szczególnie po złamaniu dobrego zwyczaju parlamentarnego jakim była akceptacja dla suwerennych decyzji  klubów sejmowych w wysuwaniu przez te gremia kandydatur na wicemarszałków i  zablokowaniu  przez tzw. większość parlamentarną kandydatury posłanki Witek na to stanowisko.   Jeśli większość sejmowa desygnuje Tuska na premiera, Prezydent  może taką desygnację nie zaakceptować, bądź ją zawetować.

Powodów jest "tysiąc." Część z nich wymienił z trybuny sejmowej parę dni temu Premier Morawiecki podczas debaty nad raportem komisji do spraw wpływów rosyjskich. Ale to czubek góry lodowej. W przeciekach o składzie rządu Tuska pojawiają się "upiory przeszłości".

Politykę zagraniczną ma kreować autor słynnej mowy berlińskiej określanej w obiegowej retoryce jako "hołd berliński".

Co mówił wtedy Sikorski: „Stoimy przed wyborem, czy chcemy być prawdziwą federacją, czy też nie. Jeżeli ponowna nacjonalizacja lub rozpad są nie do zaakceptowania, pozostaje nam tylko jedna możliwość: sprawienie, by Europą w końcu można było rządzić, a co za tym idzie, doprowadzenie z czasem do Europy bardziej wiarygodnej”.

„Domagam się od Niemiec tego, abyście – dla dobra Waszego i naszego – pomogli tej strefie euro przetrwać i prosperować. Dobrze wiecie, że nikt inny nie jest w stanie tego zrobić. Zapewne jestem pierwszym w historii ministrem spraw zagranicznych Polski, który to powie: Mniej zaczynam się obawiać się niemieckiej potęgi niż niemieckiej bezczynności. Niemcy stały się niezbędnym narodem Europy. Nie możecie sobie pozwolić na porażkę przywództwa. Nie możecie dominować, lecz macie przewodzić reformom”.

W  składzie  RM ma się znaleźć autor słynnego bon motu "ch**  dupa i kamieni kupa".  Ale nie tylko tym zasłynął, przecież ten gość ma też inne niekonwencjonalne osiągnięcia w swoim CV.

Triumwiratu dopełnia nazwisko Macieja Laska który ma zająć się  zamknięciem projektu CPK o którym nawet opozycyjnie politycy twierdzą, ze zaniechanie tego projektu będzie ze szkodą dla polskiej gospodarki! Pana Macieja Laska pamiętamy z przewodniczenia  Komisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską. Cóz więcej mozna dodać?

sawa.com
O mnie sawa.com

Wykształcenie: administratywistka,(magister administracji po studiach na Uniwersytecie Warszawskim) b. samorządowiec...

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka