20 obserwujących
281 notek
199k odsłon
2504 odsłony

Doktryna Pompeo-koniec hegemonii USA na Bliskim Wschodzie - widziane z USA

Wykop Skomentuj44

Efektowne i niezwykle skuteczne zaatakowanie dwóch amerykańskich baz w Iraku, przez irańskie rakiety rodzimej produkcji, jako odwet za zabójstwo gen. Souleimani, powstrzymało zapędy neokonów do pełnoskalowej wojny z Iranem, do której to Ameryka jest zupełnie nieprzygotowana.

Niektóre media starają się wmawiać, że tak precyzyjne uderzenie rakiet irańskich byłoby niemożliwe bez pomocy Rosji, która to posiada alternatywny system naprowadzania rakiet GLONASS, który to jest amerykańskim odpowiednikiem GPS. Wiele osób twierdziło również, ze była to ustawka z wladzami irańskimi, by sobie mogły w ten sposób „pomścić” śmierć swojego najpopularniejszego generała.

Iran użył do ataku swoich rakiet supersonicznych, gdyż tylko takie rakiety mogą łatwo przeniknąć przez system obrony przeciwrakietowej „Patriot”, w który to każda baza amerykańska musi być zaopatrzona, a zwłaszcza w tak zapalnym punkcie jak Bliski Wschód. To dlatego Trump musiał odwołać atak odwetowy na Iran, gdyż wszystkie amerykańskie bazy na Bliskim Wschodzie, mające system obrony powietrznej Patriot są wystawione na cel irańskich rakiet bez żadnego zabezpieczenia.

Jednak wielu ekspertom wojskowym nie uszedł uwadze fakt tajemniczego trzęsienia ziemii w pobliżu irańskich zakładów w Fordo, które to zajmują się wzbogacaniem uranu potrzebnego do produkcji bomby atomowej. Prawie wszyscy eksperci uważają, że Iran przeprowadził pomyślnie test próbnego wybuchu bomby atomowej. Wybuch ten i wmawianie światu, że w czasie ataku rakietowego na amerykańskie bazy w Iraku, w Iranie było trzęsienie ziemii, miało na celu odwrócenie uwagi, że Iran wszedł już w posiadanie broni atomowej. Niektórzy nawet dopatrywali się w tym jakiejś tajnej amrykańskiej superbronii, która to spowodowała ograniczone trzęsienie ziemii, by zmusić Iran do całkowitej kapitulacji.

Jak wiemy po irańskim ataku rakietowym, ku zdumieniu wszystkich Amerykanów, prezydent Trump w otoczeniu najważniejszych generałów i urzędników oświadczył, że żadnego odwetu nie będzie, mówiąc to bardzo niepewnym głosem. Dwa dni wcześniej odgrażał się, że zniszczy wszystkie zabytki Iranu i cały Iran obróci w kupę popiołu, w przypadku zaatakowania przez Iran amerykańskich sił zbrojnych na Bliskim Wschodzie, więc skąd taki obrót sprawy o 180 stopni?

Nagłe oświadczenie Trumpa, iż nie będzie żadnego uderzenia odwetowego na Iran, wprowadziło w konsternacje przede wszystkim żydowskich neokonów, którzy to zmajstrowali zamordowanie Souleimaniego, by rozpocząć przy pomocy US Army ostateczne rozwiązanie kwestii irańskiej. Jak już widzieliśmy, skończyło się to przemówieneim Trumpa z wyraźnie podkulonym ogonem.

Iran juz udowodnił, iż posiada skuteczne i precyzyjne rakiety, kiedy to zestrzelił amerykańskiego drona. Musimy też pamiętać, że Iran w 2011 roku z pełnym sukcesem ściągnął amerykańkiego drona który to był pokryty powłoką, która to czyniła go niewidzialnym dla radarów przeciwnika. Kto wie, czy Iran nie udoskonalił powłokę antyradarową i uzbroił ją w rakiety, które to uderzyły w amerykańskie bazy w Iraku.

Więc rejterada US Army z bezpośredniej konfrontacji militarnej z Iranem, wcale nie jest zaskoczeniem, zważywszy jak to nadmieniłam na samym początku notki, US Army jest kompletnie nieprzygotowana na pełnoskalową wojnę z Iranem.

Iran już udowodnił,ze posiada skuteczną broń rakietową, mogącą zadać cios wojskom amerykańskim na Bliskim Wschodzie. Więc w roku wyborczym Trump rzpoczynając wojnę z Iranem w wyłącznym interesie Izraela, przepadłby z kretesem, zwłaszcza kiedy tysiące żołnierzy US Army wracałoby w trumnach, a to wywołałoby katastrofę dla samego Trumpa, jak również partii republikańskiej.

Od momentu zabójstwa Souleimaniego sekretarz stanu Mike Pompeo ogłosił nową doktrynę amerykańską, mającą chronić amerykańskie interesy w świecie, którą można streścić, że jeśli sprzeciwiasz się polityce amerykańskiej, będziesz zabity. Jest to kompletna degrengolada polityki amerykańskiej, zero dyplomacji, tylko brutalna siła, promująca zabójstwa za pomocą dronów. Promowanie tego rodzaju polityki jest rozwiązaniem w gangsterkim stylu.

Reakcja Pompeo na decyzję irackiego parlamentu, nakazującego opuszczenie Iraku wojskom koalicyjnym pod dowódzwtem US Army, brutalnie odpowiadajacego rządowi irackiemu, że nie wyjdą i jeszcze zablokują wszystkie jego pieniądze, zdaje się tylko potwierdzać, że neokonom nie pozostaje nic innego jak tylko brutalna siła, gdyż amerykańska dyplomacja kiedy to zdecydowano się na zabójstwo Souleimaniego nie ma już niczego do zaproponowania dla rozwiązania kryzysu na Bliskim Wschodzie. W interesie Izraela pozostaną i będą bombordować i mordować w sposób widowiskowy każdego, kto będzie się przeciwstawiał polityce Izraela.

Wykop Skomentuj44
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka