44 obserwujących
327 notek
262k odsłony
  340   1

Istota sprawy Banasia: Kto jest ważniejszy-PiS czy Polska-widziane z USA

Parę dni temu,geostrategos numer 1 w Polsce dochtor Jacuś Bartosiak, przynajmniej niektórzy go za takiego uważają, na antenie radia wnet wyraził radość z powodu czytania jego książek przez Jarosława Kaczyńskiego, strategosa nad strategosami, jakiego świat nie widział.

No to czy można się wobec tego dziwić, że Polska magdalenkowa mając w składzie dwie takie tęgie głowy, jest potęgą której to Rosja się panicznie boi, zaś dawne radzieckie pribałtyki, żyją pełnią szczęścia, ponieważ Polska je chroni przed rosyjskimi zakusami?

Wedlug europosła Kuźmiuka, co to z PiS między innymi głosował za szczepionkowym apartheidem w całej Unii Europejskiej, Polska jest obecnie potęgą gospodarczą, więc żyć i nie umierać, zwłaszcza kiedy się żyje na kredyt, który to będą spłacać już następne pokolenia dzieci, wnuków i prawnuków. Ale tego Pan Kuźmiuk zdaje się nie zauważać, trąbiąc tępą propagandę sukcesu na miarę czasów Edwarda Gierka.

Cała Polska jest pod ogromnym wrażeniem kolejnego genialnego manewru strategosa, który to znokautował tzw. Koalicję Obywatelską, wybijająć jej wszystkie zdrowe zęby, forsując swój Nowy Ład z komunistami, udowadniając że PiS wrócił do swoich socjalistycznych wymiocin. Jak to się będzie miało z finansowaniem tego przedsięwzięcia, skoro gospodarka i tak ma być zamknięta, z powodu niezaszczepienia dość dużego odsetka populacji w wieku produkcyjnym?

 Na obecnym etapie przepisy unijne jeszcze nie zabraniają zatrudniać osoby niezaszczepione, pomimo faktu, że każdego dnia rośnie procent zaszczepionych ponownie zarażonych kolejną odmianą najmodniejszego wirusa XXI wieku. Koncerny farmaceutyczne mówią otwartym tekstem, że trzeba się będzie szczepić co pół roku, aż chyba do ostatniego zaszczepionego, który będzie w stanie przeżyć. Ale już Unia Europejska zadecydowała m.in. glosami europsłów PiS, o podziale na nadludzi zaszczepionych i podludzi niezaszczepionych. Pewnie wzorem hitlerowskich Niemiec, niezaszczepionym nie będzie można mieć kanarków, jak swego czasu Żydom. Ciekawa jestem, czy będziemy chodzić po wyznaczonych chodnikach, ze specjalnymi opaskami na rękawach, chyba by zaszczepieni nie mogli zarażać niezaszczepionych, bo o podróżach, kinach czy innych masowych imprezach, niezaszczepieni już chyba dzisiaj mogą sobie pomarzyć.

Kiedy tak środowisko patriotów inaczej delektuje się nokautem opozycji, dokonanym przez strategosa, przyszły dwa bardzo mocne sierpowe na nasze szczęki, zadane nam przez naszego sojusznika, oraz sąsiada zza południowej miedzy.

Wielokrotnie pisałam, że kolejne rządy z magdalenkowego nadania robią politykę sprzeczną z polską racją stanu. Właśnie nam ekipa Joe Bidena udowodniła ponad wszelką wątpliwość, że mają gdzieś nasze ambicje o poronionym pomyśle, jakim było międzymorze. Donaldowi Trumpowi i jego republikańskiej ekipie zależało wyłącznie na sprzedaży jak największej ilości bronii, ale nie tej najnowocześniejszej, oraz utrzymywaniu przez nas roli ratlerka, by obszczekiwać na rozkaz Amerykanów rosyjskiego niedźwiedzia, co dochtor Jacuś odczytał jako gwaranta Polski wobec ewentualnego rosyjskiego najazdu na Pribałtikę, wraz z twierdzeniem że Rosja boi sie Polski, więc dlatego Pribałtika jest bezpieczna.

Wobec nieuchronnej konfrontacji z Chinami, Amerykanie stanęli wobec dylematu, albo walczyć z Rosją i Chinami, albo zneutralizować Rosję za pomoca dania jej konkretnych korzyści, by sobie zapewnić neutralność Rosji w przyszłym konflikcie gospodarczym i militarnym. Identycznie by postąpiła ekipa republikanów. Dlatego Nordstream 2 będzie ukończony, bo to opłaca się w danej chwili Amerykanom.

Jak sobie przypominam w pierwotnej wersji trasa gazociągu miała przebiegać od Rosji, poprzez Białoruś, Polskę i dalej na zachód. Białoruś się zgodziła, jednak Polska stanęła dęba. Najpierw tłumaczono Polakom że Rosjanie zarządali eksterytorialości odcinka gazociągu, który miał przebiegać przez terytorium Polski. Nie wiem na ile w tym tłumaczeniu jest prawdy, ale jeśli nawet, to Rosjanie mogli sobie rządać przywrócenia decydujących wpływów komunistów – problem był do negocjacji i rozwiązania. Moglismy mieć gaz rosyjski za prawie darmo, gdyz moglibyśmy zarządać odpowiednich opłat za przesył gazu przez terytorium Polski.

Jak sie później okazało, istotą problemu był nasz partner strategiczny Ukraina, której bardzo obawiali się Rosjanie ze wględu na kradzież dużych ilości gazu rosyjskiego przebiegającego przez jej terytorium rosyjskiego odcinka. Ponieważ nasz partner strategiczny by na takim zagraniu ruskich szachistów stracił, a tak naprawdę straciłoby paru oligarchów, więc Polska magdalenkowa odmówiła Rosjanom przebiegu przez terytorium Polski rosyjskiego gazociągu.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka