Teczuszka Stańczyka
Oto naści twoje wiosło: błądzący w odmętów powodzi, masz tu kaduceus polski, mąć nim wodę, mąć.
508 obserwujących
722 notki
4116k odsłon

Korzyści z monarchii

Krytycy Elżbiety II, zwłaszcza ci podnoszący jej osobiste porażki, nie rozumieją, na czym polega rola monarchy. W tej roli zmarła królowa była znakomita, dając innym osobom publicznym - szczególnie wybieralnym politykom - wzór poświęcenia spraw prywatnych dla państwa.

Wizy dla Rosjan

Pomysł, aby skasować wizy dla Rosjan, to kolejny emocjonalny poryw bez analizy skutków. Paradoksalnie, pozostawienie możliwości wyjazdów do UE rosyjskim obywatelom może reżimowi Putina bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Złota klatka

Politycy świetnie czują się w swoich złotych klatkach. Z ich powodu widzą państwo jako swoją własność. Nazwijcie mnie idealistą, ale gdy tylko powstanie taka możliwość, polityków trzeba będzie zmusić do przyzwoitości, skoro sami nie umieją się na nią zdobyć.

Nie dorzucę na bayraktara

Zbiórka na drona Bayraktar, zainicjowana przez Sławomira Sierakowskiego, jest całkowicie irracjonalna, ale pozwala podtrzymać „ukraiński haj” części publiki i komentariatu. Ja wolę patrzeć trzeźwo. W Polsce mamy mnóstwo pilnych potrzeb, ważniejszych niż bezużyteczny obecnie dron dla Ukrainy.