37 obserwujących
316 notek
255k odsłon
  638   1

Jak to srogi Joe wezwał carka Putina na dywanik-widziane z USA

image

Obrazek pochodzi z reddit com

Cytat z mareczka w. „ ...Obama miał taki pomysł, ale mu to skutecznie wybiliśmy z głowy”. Jeśli mareczek w. zasiada w gremiach decydujących o amerykańskiej polityce, to tylko winszować noekonom takiego kluczowego doradcy. 

Znowu mareczek w. popełnił tekst o rojeniach amerykańskich neokonów o hegemonii amerykańskiej na XXI wiek, z czym sie zresztą nie kryli od czasów Ronalda Reagana, który to wyniósł ich do władzy nad polityką zagraniczną USA. Od czasów Reagana następuje zaangażowanie militarne USA w interesie przede wszystkim Izraela na Bliskim Wschodzie. Szczytowe osiągnięcie dla neokonów następuje za prezydentury najgorszego prezydenta w historii USA, G.W. Busha, kiedy to dochodzi do tzw. drugiej wojny w Zatoce, kiedy to po irackim blitzkriegu, neokoni chcieli by USA uderzyły na Iran, ale dowództwo wojskowe zdecydowanie się temu sprzeciwiło. Nastąpiła więc walka o stabilizację Iraku, która to zakończyła się w 2008 roku totalną katastrofą, którą aby ukryć przed Amerykanami, uruchomiono potężny kryzys finansowy, za którą tzw. rynki finansowe zażądały 16 bilionów USD łapówki, którą błyskawicznie otrzymały na koszt podatnika amerykańskiego. Z drugiej strony robiono wszystko, by nie wyszła prawda, że prawdziwym zwycięzcą drugiej wojny w Zatoce okazał się Iran. 

W tej chwili trwa dobijanie wpływów amerykańskich w Iraku, gdzie Iran, Rosja, Chiny, Turcja testują swoje najnowsze rodzaje bronii, głównie na bojówkach wspieranych przez Zachód i Izrael. Natomiast królikiem doświadczalnym wojsk amerykańskich pozostaje wojsko i ludność cywilna Syrii.Tak więc Iran wybił skutecznie z zakadzonych łbów neokonów Wielki Izrael, zaś ostatnim aktem dobijającym propagandowo niezwyciężony Izrael, było skuteczne uderzenie irańskiej rakiety na najbardziej ponoć strzeżony izraelski ośrodek atomowy. 

Od czasów starożytnych po czasy obecne, aby prowadzić skuteczne wojny, potrzebne są przede wszystkim pieniądze. Ameryka już ich nie ma, gdyż dalsze finansowanie wojen będzie skutkowało potężną inflacją, która to dla gospodarki każdego kraju jest zabójcza. A w dzisiejszej Ameryce, dzięki polityce ekipy Bidena inflacja się rozkręca. Najlepiej widać to na stacjach benzynowych, gdzie pomimo spadku popytu cena wzrasta galopująco. Ja osobiście tankuję na stacji, gdzie jest najtaniej, za Trumpa płaciłam 1.80 za galon, a teraz płacę 3.45 USD, a ceny idą w górę codziennie. 

Pańskim neokonom z którymi jak się domyślam, mareczek w. współdecyduje o amerykańskiej polityce, sądząc po tym co mareczek w. wypisuje, znowu się zamarzyło zawojować świat, z tą tylko różnicą, że jeszcze za G.W. Busha, Ameryka była niekwestionowaną potęgą militarną na świecie. Ale pod przywództwem neokonów, zwłaszcza Paula Wolfowitza, który to był autorem planu zmiany reżimów na B.W., skończyło się to najgorszą klęską pod każdym względem w historii Ameryki. 

Za prezydentury Trumpa niejaki John Bolton również przygotował plany pewnej wygranej wojny z Wenezuelą i również skończyło się to wielką kompromitacją. Za co sie nie wezmą neokoni, wszystko zawsze kończy sie wielką, widowiskową klapą. Mam wrażenie, że albo Pan jest potwornie zaślepiony wizją świata neokonów, albo Pan rozważa sytuacje Ameryki, nie mając zielonego pojęcia, co się dzieje wewnątrz Ameryki. 

Napisałam o tym w poprzedniej notce, więc teraz tylko uzupełniam. Walka z białym rasizmem sie nasila, czego przykładem jest skandaliczny wyrok wydany w tzw. sprawie Georga Floyda. Pod względem redystrybucji bogactwa następuje coraz większy rozdział, gdzie już 5% miliarderów kontroluje 90% bogactwa USA. Nie jest to nie tylko dla USA, ale i dla każdego kraju sytuacja bardzo niezdrowa, zwłaszcza kiedy miliarderzy i ich firmy nie płacą żadnych podatków dochodowych. Jak się takie kraje nazywało, mareczku w.? Republikami bananowymi. 

Czy Pan sądzi że ci miliarderzy zrobią zrzutkę na nowe kosztowne zabawki zbrojeniowe dla US. Army? Niby dlaczego mieliby to zrobic. Najbardziej autentyczny miliarder i najbogatszy obecnie człowiek na świecie Jeff Bezos, jest zajęty własną prywatną podróżą w kosmos. Gospodarka amerykańska w obecnym stanie nie jest w stanie utrzymać żadnych nowych wojen amerykańskich. Miliarderzy nie dadzą złamanego centa na uzbrojenie US Army, zaś zbiedniała w wyniku zamknięcia z powodu pandemii gospodarki klasa średnia, sama potrzebuje zastrzyku finansowego. Trump podczas kampanii obiecał pożyczki federalne dla klasy średniej, zaś Biden woli wspierać multi-kulti, teorię rasy krytycznej, oraz walkę z białym terroryzmem wewnętrznym, czemu dał wyraz podczas swojego przemówienia w Tulsie. 

Do tego dochodzi kryzys graniczny, dzięki czemu wlewają sie do Ameryki w pierwszej kolejności wszelkiej maści przemytnicy narkotyków oraz niepiśmienni latinos. Armia USA, która ma walczyć z Chinami, jest poddawana czystkom etnicznym w imię teorii rasy krytycznej, czyli przede wszystkim parytety rasowo-ilościowe. Symbolem walki z rasizmem w armii jest jeden z dowódców sił kosmicznych, który został zwolniony za krytykę wdrażania teorii rasy krytycznej do armii.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka