15 obserwujących
127 notek
189k odsłon
  1967   3

Na 17 członków Rady Medycznej, 12 pobierało pieniądze od producentów szczepionek

Jak poinformowała w piątek PAP, dwaj posłowie Konfederacji: G. Braun i J.K. Mikke, złożyli wniosek do  ABW o sprawdzenie powiązań członków Rady Medycznej przy Premierze RP z firmami farmaceutycznymi.

"Skoro prokuratura pozostaje bierna, administracja wojewódzka i centralna nie działają, czas na działanie ABW" – ocenili.

Wnioskujemy do ABW o sprawdzenie związków członków Rady Medycznej do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów z firmami farmaceutycznymi, które zajmują się produkcją i dystrybucją szczepionek przeciwko COVID-19 . Za całe uzasadnienie wystarcza nam spostrzeżenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który w swoim czasie stwierdził, iż analizując propozycje Rady stara się – cytuję – „wyważyć, ile jest wartości dodanej dla zdrowia publicznego, a ile jest w tym interesu firm farmaceutycznych, które chcą sprzedać więcej” – powiedział poseł G. Braun. 

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1024318%2Ckonfederacja-chce-abw-sprawdzila-powiazania-czlonkow-rady-medycznej-z

W opublikowanym dzisiaj wywiadzie dla PAP,  jeden z doradców premiera z tejże Rady, prof J. Wysocki, właściwie potwierdził te podejrzenia posłów, tłumacząc, że:

"Pracując naukowo nad szczepieniami trudno być zupełnie odciętym od firm farmaceutycznych, bo w tej sferze przeprowadza się wiele badań klinicznych, ocen, ekspertyz, których nie robi się dla jednego czy dwóch przedsiębiorstw, tylko dla wielu firm"

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1025572%2Cczlonek-rady-medycznej-przy-premierze-mamy-watpliwosci-czy-ktos-nas-w

W tej sprawie nie dziwią podejrzenia posłów Konfederacji oraz podejrzenia, czy kierowane wprost oskarżenia, wielu internautów komentujących w sieci różne wypowiedzi i zalecenia poszczególnych członków Rady Medyczne przy Premierze. DZIWIĆ MOŻE TYLKO TO, ŻE POSŁOWIE TEGO JESZCZE NIE WIEDZĄ. ŻE NIE ZNAJĄ DOKŁADNIE TYCH POWIĄZAŃ Z PRODUCENTAMI SZCZEPIONEK I STOSOWANYCH W POLSCE LEKÓW NA COVID. DZIWIĆ MOŻE TAKŻE TO, ŻE MEDIA (GŁÓWNEGO NURTU - jak są określane) O TYM NIE INFORMUJĄ.

O tym, że przynajmniej 12 z 17 członków Rady Medycznej przy Premierze RP ma powiązania finansowe z firmami farmaceutycznymi WIADOMO OD LUTEGO 2021. Opisał to M. Pawlicki w tygodniku Sieci. Bez angażowania do tego ABW, ale korzystając z powszechnie dostępnych źródeł.

Takie dochodzenie mogliby przeprowadzić sami posłowie Konfederacji (oraz każdy inny dziennikarz) gdyby chcieli. ALE NIE CHCIELI - i to właściwie jest clou problemu. Widocznie w lutym posłowie Konfederacji byli w trakcie głębokiego snu zimowego więc nie zapoznali się z tą informacją a przebudzili się po 10 miesiącach.

Przejdźmy do istoty sprawy. Co "ujawnił". M. Pawlicki? A ujawnił, że prof. Simon, Horban, A. Mastalerz - Migas, M. Parczewski, Pyrć, Flisiak, dr P. Grzesiowski, prof. J. Wysocki (poznany już dzisiaj) i jeszcze kilku innych z RP przy Premierze są na "liście płac" koncernów farmaceutycznych - mówiąc najkrócej.

Jak widać nazwiska są nam doskonale znane. To przecież "dyżurni eksperci" mediów tłumaczący nam co jest dla nas najlepsze. Proszę sobie teraz wyszukać wywiady i medialne wypowiedzi tych Państwa i sprawdzić co mówią o potrzebie szczepień. 

Nie będę prezentował Państwu streszczenia "śledztwa" jakie przeprowadził M. Pawlicki - ZAMIESZCZĘ PO PROSTU LINK DO TEGO CO NAPISAŁ - byście mieli okazje zapoznać się z tym sami.Zacytuję tylko jedno ważne zdanie z tego tekstu o warunkach powolania do Rady:

"W Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów o powołaniu Rady Medycznej ds Covid-19 niestety brak zapisu zakazującego konfliktu interesu. To oczywiste niedopatrzenie" - no i trudno się z tym nie zgodzić.

Na zakończenie pozwolę sobie jeszcze zadać kila pytań, na które może kiedyś znajdziemy odpowiedź: dlaczego media (znaczna ich część) tego tematu przez 10 miesięcy nie nagłaśniały? Dlaczego ta wiedza jest dzisiaj wiedzą "ezoteryczną", dostępną jedynie czytelnikom tygodnika o niewielkim zasięgu? W czyim jest to interesie? 

Jest to właściwie kolejny dowód na jakieś dziwne ograniczenie jakie w kwestii informacji "epidemicznych"  istnieją w Polsce. Brak w głównych mediach rzetelnej wiedzy o szczepionkach, ich skuteczności, bezpieczeństwie, liczby zakażeń i zgonów osób zaszczepionych itp. W przeddzień 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego przychodzą do głowy naprawdę niezbyt optymistyczne myśli...

Link do twitta z zamieszonym artykułem M. Pawlickiego (dla mniej obeznanych - wystarczy kliknąć w artykuł, by dało się przeczytać):

https://twitter.com/MaciejRPawlicki/status/1360597436868161538?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1360597436868161538%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftarnogorski.info%2Fpawlicki-na-17-czlonkow-rady-medycznej-12-pobieralo-pieniadze-od-producentow-szcze%2F


Miłej lektury.


Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale