Ordery dla Lewandowskiego? Politycy ustawią się w kolejce

Robert Lewandowski i Rafał Gikiewicz. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER HASSENSTEIN / POOL
Robert Lewandowski i Rafał Gikiewicz. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER HASSENSTEIN / POOL
Rzecznik prezydenta: Z pewnością Krzyż Komandorski to nie ostatnie odznaczenie dla Lewandowskiego.

Z całą pewnością Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski to nie jest ostatnie odznaczenie, które Robert Lewandowski dostaje z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - stwierdził w niedzielę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski odnosząc się do rekordu polskiego piłkarza.

Spychalski, zapytany w Polsat News, czy prezydent Andrzej Duda przyszykował Order Orła Białego dla Roberta Lewandowskiego, odpowiedział, że prezydent wręczając 22 marca Lewandowskiemu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski mówił, że przed polskim sportowcem jeszcze wiele sukcesów.

– Z całą pewnością to nie jest ostatnie odznaczenie, które Robert Lewandowski dostaje z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a po Krzyżu Komandorskim (są) jeszcze tylko trzy wyższe odznaczenia, więc z całą pewnością takie odznaczenie na Roberta Lewandowskiego będzie czekało – powiedział rzecznik prezydenta. 

Lewandowski został samodzielnym rekordzistą wszech czasów pod względem liczby bramek uzyskanych w jednym sezonie piłkarskiej Bundesligi. W sobotnim meczu ostatniej kolejki pokonał bramkarza Augsburga Rafała Gikiewicza, powiększając dorobek do 41 strzelonych bramek. Lewandowski trafił do siatki w 90. minucie spotkania w Monachium, a tuż po tym golu sędzia zakończył spotkanie.

KW

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport