Donald Tusk. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Donald Tusk. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Tusk właśnie to ogłosił. Niepokojące wieści o zdrowiu premiera

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 246
7 maja Europejski Kongres Gospodarczy, gdzie razem z szefową KE Ursulą von der Leyen przedstawimy plan dla Europy, 10 maja rekonstrukcja rządu, a jeszcze dziś ogłoszenie planu pomocy dla rolników - poinformował w czwartek Donald Tusk. Premier polskiego rządu jest obecnie chory.

Donald Tusk: 10 maja będzie rekonstrukcja rządu

"Po krótkiej (mam nadzieję) przerwie wymuszonej chorobą ruszamy ostro do roboty. 7 maja Europejski Kongres Gospodarczy, gdzie razem z Ursulą von der Leyen przedstawimy plan dla Europy, 10 maja rekonstrukcja rządu, a jeszcze dziś ogłoszenie planu pomocy dla rolników - napisał premier Donald Tusk na platformie X.


Premier Tusk jest chory

Wcześniej CIR poinformowało, że w najbliższych dniach premier ograniczy aktywność publiczną, co jest związane ze stwierdzonym u niego zapaleniem płuc.

Pomoc dla polskich rolników

8 kwietnia premier zapewnił, że rząd jest przygotowany "do kolejnych form pomocy dla tych, którzy stracili nie z własnej winy na wojnie Rosji z Ukrainą". "Jestem przekonany, że większość rolników rozumie, że my będziemy dalej negocjować" - powiedział wówczas Tusk. Zaapelował do rolników, by nie blokowali przejść granicznych z Ukrainą.

Rolnicy protestowali wówczas na przejściach granicznych z Ukrainą w woj. podkarpackim i lubelskim. Protest wiązał się z tym, że rolnicy nie mogli sprzedać swojego zboża, bo rynek zalewa zboże z Ukrainy. Ich zdaniem, uzgodnienia z rządem z marca br. nie były realizowane. Obie strony - rządowa i rolnicy - ustaliły wówczas m.in. utrzymanie embarga na produkty rolne z Ukrainy i uregulowanie relacji handlowych z tym krajem.

KW

Źródło zdjęcia: Donald Tusk. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka