25 obserwujących
870 notek
233k odsłony
  395   0

Doczekaliśmy się! W Polsce rozpoczęto badania kliniczne nad amantadyną jako lekiem na koro

Konfederacja

Doczekaliśmy się! W Polsce rozpoczęto badania kliniczne nad amantadyną jako lekiem na koronawirusa!
#Konfederacja już 4 miesiące temu apelowała do władz, by rozpocząć badania nad amantadyną! W listopadzie 2020 roku, dzięki determinacji naszego posła Dobromir Sośnierz
, udało się zorganizować konferencję prasową w Sejmie z udziałem pulmonologa Włodzimierza Bodnara, który zajmuje się chorymi na Covid-19. Pan doktor już wtedy od miesięcy stosował wobec swoich pacjentów skuteczną terapię amantadyną, ogólnodostępnym lekiem, stosowanym m.in. w chorobie Parkinsona. Od miesięcy próbował także przebić się ze swoim pomysłem wyżej, ale nikt z rządu nie chciał go wysłuchać!
Zakażeni COVID-19 po podaniu leku przechodzili chorobę bardzo łagodnie lub bezobjawowo. Według doktora, amantadyna "pomoże nam opanować pandemię". - Doskonale wiem, że ona działa, ale chcemy udowodnić Polsce i światu, że tak jest. Ci, którzy biorą ją od października, nie mają zespołów "pocovidowych" - mówił w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.
Minister Adam Niedzielski, komentując doniesienia o amantadynie, ocenił, że to "eksperyment". - To pan minister eksperymentuje na ludziach, zamykając dostęp do lekarzy - odpowiedział dr Bodnar w programie "Gość Wydarzeń."
- Wspomaga układ nerwowy po to, żeby dawać lepszą reakcję oddechową - wyjaśnia profesor Konrad Rejdak kierownik katedry i kliniki neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który jako pierwszy na świecie opisał pozytywne skutki stosowania tego leku podczas zakażenia koronawirusem.
Wyjaśniał, że "nie dochodziło w ogóle do pogorszenia, prawda, choroba przebiegała na poziomie bezobjawowym albo skąpo-objawowym". Amantadyna to lek znany medycynie. Od 30 lat leczeni są nią chorzy na Parkinsona.

image

Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale