25 obserwujących
889 notek
240k odsłon
  187   1

Rząd ogłosił #NowyWał w sprawie kwoty wolnej od podatku! UDOSTĘPNIAJCIE, niech każdy to zo

Konfederacja

Rząd ogłosił #NowyWał w sprawie kwoty wolnej od podatku!
UDOSTĘPNIAJCIE, niech każdy to zobaczy i nie da się nabrać!
Przypomnijmy jak wyglądał "stary wał" w kwestii podnoszenia kwoty wolnej: 6 lat temu Andrzej Duda i Beata Szydło obiecywali podniesienie kwoty wolnej do 8 tys. zł dla wszystkich, a w 2017 roku ogłosili, że zrealizowali obietnicę, co okazało się... perfidnym oszustwem! Kwota wolna została podniesiona do 8 tys., ale tylko dla promila obywateli!
Pokażmy jak PiS okłamał Polaków:
➡ Po pierwsze kwota wolna od podatku 8 tys. zł, o której mówi PiS, dotyczy TYLKO osób przy dochodach rocznych do 8 tys. zł. Znacie kogoś kto zarabia 8 tys. zł rocznie, czyli ok. 660zł miesięcznie?!
➡ Przy dochodach rocznych 8-13 tys. zł - kwota wolna proporcjonalnie spada z 8 tys. zł do 3091 zł.
➡ Przy dochodach rocznych od 13 tys. do 85 528 zł - kwota wolna wynosi 3091 zł.
➡ Przy dochodach od 85 528 zł do 127 tys. zł - kwota wolna proporcjonalnie spada z 3091 zł do 0 zł.
To pokazuje, że kwota wolna od podatku dla zdecydowanej większości Polaków pozostała bez zmian i wynosi skandalicznie niskie 3091 zł! Ale to nie wszystko - wyraźnie widać, że dla tych, którym udało się uzyskać wyższe zarobki kwota wolna wręcz zmalała! Oto obraz jednej wielkiej obłudy rządzących, zamiast realnej pomocy, są tylko PR-owe chwyty, odpowiednio przedstawiane i wychwalane przez propagandę TVPiS.
Teraz w podobny sposób chcą przeprowadzić "Nowy Wał" ws. kwoty wolnej. Dziś na konferencji prezes Kaczyński wmawia Polakom, że kwota wolna wzrośnie do 30 tys. zł, tymczasem już wiemy, że znów nie dla wszystkich (ostatecznie zapewne skończy się na niewielkiej liczbie obywateli), a przy tym zabrana zostanie możliwość odliczenia składki zdrowotnej od podatku dochodowego, co w praktyce sprawi, że dostaniemy podwyżkę podatku dochodowego! Co to również oznacza? Dostaniemy dwie wyższe stawki podatkowe 24,75% i 39,75%!
Będziemy mieć radykalny wzrost obciążeń dla przedsiębiorców i uderzenie w klasę średnią.
Jakby tego było mało rządzący zapowiedzieli pełne oskładkowanie umów zleceń a zapewne docelowo również umów o dzieło! To będzie rzeź, przed którą ostrzegaliśmy od dawna. A to dopiero początek, nie znamy jeszcze wszystkich efektów ubocznych "nowego wału"! Już wiadomo, że będzie to cios dla ponad 60 proc. jednoosobowych działalności gospodarczych, dla wielu przedsiębiorców, pracowników.
Lata ich rządów mijają i nic się nie zmienia - najpierw szumne zapowiedzi, potem kolorowe slajdy na konferencjach, pokazujące, że było świetnie a będzie jeszcze lepiej i finalnie podbijanie tego przekazu przez propagandę płynącą z #TVPiS... A na koniec wszyscy przekonujemy się, że to jedna wielka ściema.
A wiarygodność rządu najlepiej wyraża się w czynach: Jako #Konfederacja już 1,5 roku temu, na samym początku kadencji Sejmu, zaprezentowaliśmy projekt podniesienia kwoty wolnej do 12-krotności pensji minimalnej, czyli ponad 31 tys. zł. Nasza propozycja była dotychczas głosowana w Sejmie 3-krotnie i PiS... 2 razy ją odrzucił, głosując przeciwko! W dodatku NIKT z partii rządzącej nie podpisał się pod naszym projektem...
Oni nie chcą żadnej prawdziwej kwoty wolnej, im chodzi o kolejny sprytny skok na kasę Polaków, który przedstawiony będzie jako "dobrodziejstwo".

image

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale