25 obserwujących
889 notek
240k odsłon
  230   2

W Izraelu #OstatniaProsta.

Konfederacja

{Na zasadzie udostępnienia}

W Izraelu #OstatniaProsta.
Zastosowali twardy lockdown, przymus maseczek, paszporty covidowe, surową segregację sanitarną, masowe szczepienia na Covid-19, teraz przywrócili obostrzenia, stosują trzecią dawkę szczepień (już ok. 30 proc. ludzi), przygotowują dawkę czwartą, a za rogiem czeka już dawka piąta...
Efekt?
Zanotowali największą liczbę zakażeń od początku pandemii (1 września rekordowe ponad 20 tysięcy), najwięcej zgonów od pół roku, a na początku września stali się krajem z najwyższym wskaźnikiem infekcji na mieszkańca. Skuteczność szczepionek spadła, minister zdrowia już zapowiada "piątą falę", a prof. Salman Zarka, przedstawiciel izraelskich władz odpowiedzialny za walkę z pandemią, wprost stwierdził, że "będziemy potrzebowali nowego zastrzyku co kilka miesięcy – może raz na rok, a może co 5-6 miesięcy".
Izrael to zarazem dobry przykład tego, że segregacja sanitarna nie ma żadnego sensu, bo osoby zaszczepione również się zarażają i przenoszą wirusa!
Ponad połowa z 514 pacjentów hospitalizowanych w Izraelu z powodu ciężkiego przebiegu choroby Covid-19 w połowie sierpnia była w pełni zaszczepiona – poinformował portal beckershospitalreview, powołując się na magazyn Science i oficjalne dane największej organizacji zarządzającej opieką zdrowotną w Izraelu. Z danych tych wynika, że zachorowana na Covid-19 po przyjęciu obu dawek szczepienia mogą być częstsze, niż mogłoby się wydawać.
To bardzo czytelny znak ostrzegawczy dla reszty świata – powiedział Ran Balicer, szef pionu informacyjnego w Clalit Health Services, największej organizacji ochrony zdrowia w Izraelu. „Jeżeli może się zdarzyć tutaj, może się zdarzyć wszędzie” – powiedział.
image


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale