27 obserwujących
1012 notek
378k odsłon
  108   1

Premierowi Wielkiej Brytanii pali się grunt pod nogami z powodu afery związanej z imprezam

Na zasadzie udostępnienia

======================================


Krystian Kamiński


Premierowi Wielkiej Brytanii pali się grunt pod nogami z powodu afery związanej z imprezami na Downing Street, które miały miejsce podczas lockdownu, więc żeby poprawić sondaże ogłosił, że... znosi restrykcje w Anglii. Czy trzeba wyraźniejszego potwierdzenia tego, że tu nie chodzi o zdrowie, tylko o politykę? Ale gdy obywatele mają szansę na powrót do normalności, powód takiej decyzji jest sprawą drugorzędną. Najważniejsze, by obostrzenia zostały zdjęte i normalność faktycznie wprowadzona!

Premier Johnson ogłosił, że zalecenie pracy zdalnej zostaje wycofane już teraz, natomiast przymus okazywania paszportów covidowych oraz obowiązek stosowanie maseczek zostanie zniesiony 27 stycznia, czyli za tydzień. Podkreślił, że nadszedł czas, aby "zaufać osądowi" społeczeństwa w sprawie stosowania maseczek i wyjaśnił, że organizatorzy imprez masowych mogą wymagać od uczestników certyfikatów covidowych, ale będzie to już wyłącznie ich decyzja.

To nie wszystko. Premier Johnson potwierdził też zamiar zniesienia w najbliższych tygodniach obowiązku izolowania się przez osoby zakażone koronawirusem i zastąpienie go zaleceniem. Powiedział, że wymóg ten przestanie obowiązywać 24 marca, wraz z wygaśnięciem stosownych przepisów, lecz ta data może być przyspieszona.

- Wkrótce nadejdzie czas, kiedy będziemy mogli całkowicie usunąć wymóg prawny dotyczący izolacji, podobnie jak nie nakładamy na ludzi obowiązku izolacji w przypadku zachorowania na grypę.

Tymczasem w Polsce minister choroby i nagłej śmierci, Adam Niedzielski, idzie w zaparte w odwrotną stronę, stronę covidowego zamordyzmu. Siłą forsuje ustawę o segregacji sanitarnej i już słyszymy od rządu, że zostanie ona przegłosowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu. Szanowni Rodacy, to jest moment, gdy nie możemy pozostać bierni, musimy się zjednoczyć ponad wszelkimi podziałami i wyrazić stanowczy sprzeciw, protestować i wywierać presję na rządzących. Tu chodzi o nasze podstawowe prawa obywatelskie, które chcą nam odebrać. Jeśli na to pozwolimy, to potem możemy ich długo nie odzyskać. W jedności siła!

#StopSegregacjiSanitarnej


image

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale