28 obserwujących
1012 notek
378k odsłon
  201   2

Jarosław Kaczyński się ośmieszył. Nawet Wołodymyr Zełenski skrytykował jego pomysł tak zwa

Na zasadzie udostępnienia :

================================


Robert Winnicki


Jarosław Kaczyński się ośmieszył. Nawet Wołodymyr Zełenski skrytykował jego pomysł tak zwanej “misji pokojowej” NATO na Ukrainie.

Prezydent Ukrainy stwierdził, że nie rozumie tej propozycji i nie potrzebuje zamrożonego konfliktu na terytorium swojego państwa. Do tego pomysłu krytycznie odniosły się również Stany Zjednoczone oraz NATO.

To, co zrobił prezes PiS, wicepremier do spraw bezpieczeństwa w Polsce, to jest kompromitacja. To jest ośmieszenie państwa polskiego na arenie międzynarodowej. I to ośmieszenie w bardzo szczególnej sytuacji - w sytuacji, w której skompromitowała się polityka wschodnia Niemiec, w sytuacji, w której Polska rzeczywiście ma duże karty do tego, żeby w sposób odpowiedzialny wpływać na politykę międzynarodową, jednocześnie zachowując zdrowy rozsądek i dbając przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo.

Tymczasem Jarosław Kaczyński wykonuje ruchy nieuzgodnione z sojusznikami. Wykonuje ruchy, które ośmiesza będący u szczytu popularności prezydent Ukrainy. Apeluję, żeby Jarosław Kaczyński nie był bardziej ukraiński niż jest Wołydymyr Zełeński.

#NieDlaWojny


image

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale