28 obserwujących
1012 notek
378k odsłon
  385   2

"Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego."

Udostępnienie

=====================================

Robert Winnicki

Rzecznik MSZ, Łukasz Jasina, stwierdził: "Jesteśmy do dyspozycji Ukrainy, jej próśb, jej wniosków. Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego."

Te słowa padają już po serii nieszczęsnych dyplomatycznych wtop, jakie zanotował polski rząd w ostatnich tygodniach, między innymi deklaracji Jarosława Kaczyńskiego o "misji pokojowej" na Ukrainie, do czego krytycznie odniosło się NATO, Stany Zjednoczone, a na koniec bardzo krytycznie sam prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełeński. Teraz mamy kontynuację tej kompromitacji w postaci wypowiedzi rzecznika MSZ-u o tym, że polski MSZ to są słudzy narodu ukraińskiego.

Z całym szacunkiem do narodu ukraińskiego i z całym zaangażowaniem w to, żeby obronił się przed bandycką rosyjską agresją, musimy jasno stwierdzić, że to jest niedopuszczalne i skandaliczne. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i jedyną służbą, na jakiej jest rzecznik MSZ-u jest służba państwu polskiemu i narodowi polskiemu!image

Robert Winnicki


Interpelacja Konfederacji ws. skandalicznych słów rzecznika MSZ, który stwierdził, że "jesteśmy sługami narodu ukraińskiego."

Pragniemy bardzo wyraźnie podkreślić, że w naszej ocenie potrzeba wsparcia dla walczącej Ukrainy nie podlega żadnej wątpliwości. Popieramy pomoc humanitarną dla uchodźców, dostawy broni oraz wsparcie dyplomatyczne. Jednakże jako polscy parlamentarzyści uważamy, że najważniejszym zadaniem polskiego rządu jest w pierwszej kolejności czuwanie nad polskim interesem narodowym. Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo naszego państwa i jego obywateli.

image

image

Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale