Slynna Osmiornica Paul zapisala sie na stale w historii pilki noznej - bezblednie "przepowiadajac" rezultaty 8 najwaznieszych meczow minionego World Cup 2010.
Z matematycznego punktu widzenia wyczyn tego morskiego stworzenia jest jak wygrana na loterii z prawdopodobienstwem rownym liczbie 2 do potegi 8 czyli jak 1 do 256.
Profesor Jadczyk-fizyk matematyczny uzyl okreslenia "rachunek nieprawdopodobienstwa" jako adekwatne do opisania profetycznych dokonan Osmiornicy.Na uwage zasluguje fakt , iz liczba ramion GlowoNoga odpowiada liczbie jego prawidlowych przepowiedni, Przypadkowo ?!
Znany z tego, ze jest kontrowersyjnym bloger waldemar.m posunal sie do stwierdzen , iz ktos czyli jacys ludzie sterowali owym bio-logicznym odslaniaczem przyszlosci za pomoca mysli czylio "potoku elektrino".
Ta dosyc smiala teza ma jednak sporo luk czy tez podstawowych watpliwosci. Po co mieliby to czynic owi ludzie - skad znali przyszlosc ? I co to za mysl -"potok elektrino"?
Profesor Jadczyk na swoim blogu pod ostatnia notka umiescil taki tekst-
Łamigłowki
Przez cztery ostatnie dni od rana do nocy rachowałem. Wiedziałem co powinno wyjść, na nosa, ale nie potrafiłem tego pokazać. No i przed chwilą mi się w reszcie udało. Dopiszę do mojej pracy nowy rozdział. Ale pracę czterech dni streszczę w pięciu linijkach.
To jest tak jak z łamigłowkami. Popatrzmy na tą - Cast Elk:

Można spędzić cały dzień próbując rozplątać.
A przecież metodę, gdy się ją zna, można przedstawić w paru zdaniach - i juz po łamigłówce.
Rozwiązanie w < a href='http://www.youtube.com/watch?v=6Accg4L0Ntc'>Youtube
Są ludzie w rozwiązywaniu takich łamigłowek naprawdę świetni. Jakby mieli szósty zmysł. Ja go raczej nie mam. Dochodzę zwykle do rozwiązania najdłuższą możliwą drogą. Na upór!
2010-07-14 12:20
Arkadiusz Jadczyk 580 9140
Układ otwarty
arkadiusz.jadczyk.salon24.pl
-------------------------------------------------------
Oto LamiGlowka na teraz...
Ostatnie 5 losowan EuroM tak wyglada tak-
[9,24,37,39,49] + [3,9] z dnia 9 lipca
[12,13,36,41,46] + [1,8] z dnia 2 lipca
[1,8,18,28,31] + [8,9] z dnia 25 czerwca
[2,29,31,32,38] + [1,4] z dnia 18 czerwca
[2,22,24,36,44] + [1,2] z dnia 11 czerwca
...dlaczego akurat 5 ktos moze sie zapytac ?
Ano dlatego ze 1 z tej sekwencji losowan ma dodatkowe liczby [1,2] - jako tzw. gwiazdy - a to zawsze oznacza poczatek nowej Konfiguracji...
powyzsze losowania przedstawione w konfiguracji graficzno-liczbowej
| 9 | ||||||||||||||
| 9 | ||||||||||||||
| 24 | ||||||||||||||
| 5 | 37 | 158 | ||||||||||||
| 39 | ||||||||||||||
| 49 | ||||||||||||||
| 3 | ||||||||||||||
| 1 | 2 | |||||||||||||
| 2 | 44 | 36 | 24 | 22 | 2 | 1 | 2 | 29 | 31 | 32 | 38 | 4 | ||
| 128 | 12 | 132 | ||||||||||||
| 13 | ||||||||||||||
| 4 | 36 | 148 | ||||||||||||
| 41 | ||||||||||||||
| 46 | ||||||||||||||
| 8 | ||||||||||||||
| 31 | ||||||||||||||
| 28 | ||||||||||||||
| 3 | 18 | 86 | ||||||||||||
| 8 | ||||||||||||||
| 1 | ||||||||||||||
| 9 | ||||||||||||||
gdzie liczby czerwone 1,2,3,4,5 kolejnosc losowan
a liczby w kolorze zielonym czyli - 128 , 132 , 86 , 148 , 158 , sa sumami liczb poszczegolnych losowan
widzimy graficzne ukladanie sie losowan
losowanie 1 i 2 tworza linie ze wspolnym polem gwiazdy [1]
losowanie 3 nie ma kontaktu z poprzednimi
losowanie 4 przywraca ciaglosc losowan poprzez punkty kontaktu [1] i [8]
losowanie 5 nie ma kontaktu z poprzednimi
czy losowanie 6 wzorem loswania 4 przywroci ciaglosc losowan poprzez punkty kontaktu [1] i [3] ?
jakie JEST [w przyszlosci] losowanie nr 6 ?
jak to wyrachowac albo wyczuc na nosa?
albo i tak i tak
Na profesora Jadczyka nie licze bo sam sie przyznal ze nie ma glowy do lamiglowek
ale licze na Mukiego i moze jeszcze kogos innego -tylko czy zechce odslonic arkana swej tajemnej wiedzy i bieglosci "w liczbach"?



Komentarze
Pokaż komentarze (4)