65 obserwujących
530 notek
465k odsłon
452 odsłony

Reuters: "Trump wycofuje tysiące żołnierzy z Niemiec. "

Wykop Skomentuj5

(...)Prezydent USA Donald Trump polecił Pentagonowi wycofać z Niemiec 9,5 tys. amerykańskich żołnierzy - poinformował dziennik "Wall Street Journal". Tym samym liczba wojskowych USA stacjonujących na stałe w Niemczech ma zostać zmniejszona do 25 tys. Według agencji Reuters, część wycofywanych wojsk zostanie skierowana do Polski.

"WSJ" powołuje się na źródła w amerykańskim rządzie.(...)


https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/7737446,trump-usa-niemcy-zolnierze-wycofanie.html

Co może być tego powodem?

Polityka Niemiec jest sprzeczna z polityką prowadzoną przez administrację D.Trumpa a to jest powodem decyzji D.Trumpa.

Ta polityka niemiecko francuska sprowadza się do deamerykanizacji Europy, by realizować budowę EURAZJI jako rodzaj konfederacji UE i Rosji. 

Ma to być konstrukcja w kontrze do USA i Chin, gdyż sama UE nie ma potencjału, by być równorzędnym w stosunku do Chin i do USA.

Ta polityka ma na celu stworzenie  komplementarnego tworu politycznego(tworu wzajemnie się uzupełniającego).

Niemcy/UE posiada mocną gospodarkę i dysponuje wysokimi technologiami, czego brak w Rosji a brakuje jej odpowiedniego potencjału militarnego czym dysponuje Rosja + dysponuje zapleczem surowcowym.

Rosja bez wsparcia Niemiec jest potencjalną ofiarą rosnących w siłę Chin, którym blisko do zasobów surowcowych Rosji, w sytuacji gdy na morzach i oceanach szlaki handlowe kontrolują USA.

W razie konfliktu, wojska USA stacjonujące w Niemczech mogłyby podlegać niemieckiej dywersji i dlatego przeniesienie ich do Polski, zabezpiecza interesy nie tylko USA ale i Polski.


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka