163 obserwujących
4740 notek
4860k odsłon
  417   1

Irracjonalizm

Dziennikarze Oko.press porównali zapisy z rozliczenia kampanii wyborczej, złożone przez PiS w PKW z tymi, które w kwestionowanych mailach wyszczególnia współpracownica ministra Dworczyka. Są identyczne. Jest więc zdaniem Sebastiana Klauzińskiego, autora artykułu kolejny dowód na to, że nie są to teksty zmyślone.

Wirtualna Polska podkreśliła, że nie włamano się na jej systemy pocztowe, a Michał Dworczyk nie korzystał z systemu dwuskładnikowego uwierzytelniania, napisano w portalu Wirtualnemedia.pl. Oświadczenie było poprzedzone stwierdzeniem premiera, że hakerzy mieli przejąć pewną liczbę skrzynek pocztowych Wirtualnej Polski.

Nie było więc hakerów? Alternatywą takiej konstatacji jest oczywista oczywistość. Maile publikuje ktoś, kto miał login i hasło. Jakiś kret, bardzo sprytnie ulokowany. Mielibyśmy zatem układ. Spisek. Żydzi, masoni i cykliści znowu ujawnili swoją potęgę?

Trudno się jednak spodziewać, że światowy rząd godzi w wizerunek najbardziej efektywnych głosicieli swojej potęgi. Przecież gdyby nie dobra zmiana, na Zachodzie tylko Węgry by podnosiły przewagi układu. To atoli żadna radość. Jedynie dobra zmiana bryluje w europejskich mediach jako wróg stale niepokonanego spisku. Kiedy by PiS przegrało, przestałby istnieć przeciwnik, integrujący szarą sieć.

Czyżby więc było prawdziwe podejrzenie, że przejęta misją współpracownica maczała w przeciekach palce? Dlatego w dobrej zmianie nie lubi się zasadniczych kobiet? Chyba że informacje są zmyślone. Wtedy dziennikarz Oko.press nie ma racji. A dobra zmiana zawsze tak mówiła. Bo zawsze ma rację. W przekonaniu swoich zwolenników oczywista oczywistość.

Osobowość bowiem człowieka kształtuje sposób, w jaki zdobywa środki na swoje utrzymanie. Ci więc, którzy je wypracowują w kooperacji z innymi, są otwarci i wierzą sobie. Ci zaś, którzy żyją z dopłat, kurczowo się trzymają donatora. I boją się wszelkiej zmiany. I wszelkich obcych.

I zawsze przyznają rację dobrej zmianie.


Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale