166 obserwujących
4996 notek
5027k odsłon
  375   1

Nareszcie

Prezes został pluralistą

– To jest sytuacja, do której zmiany trzeba dążyć, to jest w interesie całej Europy, poza tymi, którzy nie porzucili myślenia imperialnego i ciągle chcą panować nad innymi – utrzymywał. – Jeżeli chcemy mieć Europę rzeczywiście silną i zjednoczoną we właściwym tego słowa znaczeniu, w całym swoim zróżnicowaniu, które są siłą a nie słabością, to musimy z tej drogi, którą w tej chwili idziemy, zejść, i ja wierzę, że zejdziemy, chociaż zabierze to trochę czasumówił Prezes w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Zróżnicowanie nie jest słabością!!! Wałęsa już w 1980 roku uczynił z tego główną zasadę programu Solidarności. I wygrał dzięki temu z głosicielami centralizmu i ręcznego sterowania, vulgo z komuną.

Obecnie zaś z politycznego pluralizmu wynika nie tylko zasada transparentności, ale również zakaz podejmowania przez partie polityczne aktywności, zastrzeżonych dla konstytucyjnych organów państwa. Uznanie tego przez PiS będzie rewolucją polityczną.

Widać, że Prezes wstępuje na dobrą drogę. Niechże idzie nią dalej. I prędzej. Dobrze, że od siebie zaczyna tę dobrą zmianę. Monizm polityczny bowiem jest jeszcze bardziej szkodliwy od imperialnego myślenia. Wystarczy sobie uprzytomnić problemy Putina w tym względzie.

Oby tak dalej, to i Prezes Europę polubi.


Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale