165 obserwujących
4999 notek
5029k odsłon
  1078   6

Ochotnictwo

Tupolewizm to skłonność do robienia rzeczy bez należytego przygotowania i bez odpowiedniego zapasu czasu [Piotr Stankiewicz. 21 polskich grzechów głównych].

Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych głupców [Empedokles].

W telewizji emeryci opisują swoją dobrą zmianę. Ich comiesięczny dochód nie pokrywa ostatnio nawet miesięcznej należności za ciepłą wodę. Z trwogą czekają na kolejne rachunki za prąd, czynsz, no i codzienne zakupy też kosztują.

Coraz trudniej Polakom uwierzyć, że ludzie dla własnego dobra przeszli wcześniej na emeryturę. Że 500+ na dzieci było dobrodziejstwem. I to pomimo zapowiedzi podarowania seniorom trzynastej, czy nawet czternastej emerytury.

Teraz się posiadaczom kopciuchów da 3000 złotych rekompensaty za wzrost kosztów spalania węgla. URE zaś może zamrozi przyszłe taryfy sprzedaży ciepła sieciowego na poziomie 140% obecnej ceny. Pieniądze na to wszystko, ponad 20 mld złotych powiększą pewnie niemały i tak dług. Pani Mazurek na Twitterze zapewnia, że byczo jest.

W dodatku państwo angażuje się nie tylko w budowę węglowych bloków energetycznych, które z braku węgla są wygaszane, ale w przekop Mierzei Wiślanej lub CPK. Na potrzeby tego drugiego już na zapas planuje się usuwać ludzi z domów, obiecując im w zamian złote góry, ale, jak mówią, za dwa lata. Czekając tego czasu gdzieś pod chmurką, wywłaszczeni nie będą musieli przynajmniej płacić za ciepłą wodę i inne wygody.

Władza powiada, że wsłuchuje się w głosy obywateli. Nie Ziobry, jak mówi opozycja. Dlatego się wyrzeka środków na KPO? Mimo że i tak zapłacimy 734 mln euro odsetek, za ich pożyczenie dla nas? W zamian ma gotowego winnego drożyźnie. Unię, która nie chce dotować. Cicho o tym, że Bruksela działa zgodnie z umową, zawartą z naszym rządem.

Zwolennicy PiS-u sami sobie swój los zgotowali. Chcącemu nie dzieje się krzywda. My wszyscy jednak żujemy tę samą żabę. Zarówno ci, co głosowali za PiS-em, jak i ci, co się nie dawali nabierać na jego propagandę.

Najnowsze badania dowodzą, że ponad 60% Rosjan nie wierzy, że to Ziemia obiega Słońce. Trudno się zatem dziwić, że dają wiarę bredniom propagandy o całym świecie, który się jakoby sprzysiągł, żeby Moskali zagłodzić. U nas jednak chyba aż tak źle nie jest.

Chyba.


Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale