167 obserwujących
5045 notek
5050k odsłon
  138   3

Nawroty

Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności, nieznane w żadnym innym ustroju! [Stefan Kisielewski].

Energetyka jest w rozsypce. Nowy blok w Jaworznie, kosztujący 6 mld złotych, został zablokowany poprzez stosowanie gorszego węgla. W Turowie nie pracuje pięć bloków, a w ogóle jest tam siedem. Przed koniecznością wyłączania odbiorcom prądu ratują nas Niemcy. W zamian dowiadują się od wyrazicieli dobrej zmiany, że trapieni słabością, zawsze odzyskują siły kosztem innych. W ogóle zaś w porozumieniu z Rosją odbudowują podobno swoje imperium.

Odra jest zatruta jakimś ściekiem. Było o nim wiadomo od lipca. Było wiadomo, że ognisko zanieczyszczenia jest gdzieś obok Oławy. Szefowa wodnej administracji informuje w związku z tym, że Odra jest rzeką oraz że się koncentruje na pięciu województwach. Można zatem wnosić, że pole działania tej pani jest znacznie szersze od dorzecza. O zablokowania wycieku, środkach zaradczych i niebezpieczeństwie dla ujęć wody pitnej ani słowa. Także nic o tym, że katastrofa rozwija się na granicy i Bałtyk również odczuje jej skutki.

Mają też sukcesy nasi zmieniacze dobra. Wszyscy widzieli jak pani prezes SN miesza kulki w przezroczystym pojemniku, aby stamtąd wylosować kandydatów na sędziów nowego sądu. Teraz już na pewno go uzna Komisja Europejska. Otwarto w Tąpkowicach czynne już przedszkole. Sam wojewoda się pofatygował. Mówią też prawdę. Czołowy wyraziciel dobrej zmiany przyznaje, że nie ma mózgu intelektualisty. Wszystko zaś przebijają informacje o wygaszaniu produkcji Kraba, jedynego systemu artyleryjskiego, którym możemy imponować światu.

Zawsze się jawi pragnienie odwrotności. Jak zauważa Leszek Balcerowicz W kapitalizmie jest popyt na antykapitalizm, jest więc i podaż. Che Guevara, socjalistyczny morderca,widnieje jako bohater na wielu T-shirtach na Zachodzie. W kapitalizmie można z antykapitalizmu dobrze żyć. Natomiast nie dało się dobrze żyć z antysocjalizmu w socjalizmie.

A my sobie zafundowaliśmy socjalizm. I coraz bardziej pragniemy odwrotności. I znowu nas czeka transformacja. Jak zawsze po socjalizmie.


Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale