167 obserwujących
5042 notki
5048k odsłon
  176   2

Przeznaczenie

Facjata jak cnota, która wedle stoików przynosi szczęście.

Im dłużej wnikam, badam i przetrawiam, tym wyraźniej widzę, iż właściwie główną, zasadniczą męką jest, jak mi się zdaje, po prostu męka złej formy, złego exterieur'u, czyli inaczej mówiąc męczarnia frazesu, grymasu, miny, gęby — tak, oto jest źródło, krynica, zaczątek i stąd harmonijnie wypływają wszystkie bez wyjątku pozostałe cierpienia, szały i udręki. [Gomrowicz]

Antoni Macierewicz sam się podstawił totalniakom. Pokazują fragmenty dokumentów, których nie ujawnił w swoim raporcie o smoleńskiej katastrofie. On zaś powiada, że nie taił niczego i to oni coś tam skrywają. Szczególnie zaś ten Tusk i TVN.

Prezes znowu bez żadnego trybu wyzwał posłów, kwestionujących zamach smoleński, od agentów Putina. Uczynił to z sejmowej mównicy. Po przerwanej przerwie. Pani marszałek nie była przeciw jego wtargnięciu. W końcu to Prezes.

Barbara Nowak będzie jednak przepraszała ZNP za pomówienia. Trzydziestu uczestników obrad Okrągłego Stołu pozwało też Andrzeja Zybertowicza za stwierdzenie, że tam władza się podzieliła władzą z własnymi agentami. Wczoraj były mowy końcowe. To mimo wszystko nie każdemu wolno tak bez żadnego trybu?

Okazało się, że wybory samorządowe to drobiazg a nie papierek lakmusowy i zapowiedź wyników w wyborach parlamentarnych. Przesuwają jednak pierwsze w trosce o wynik drugich. Czyli nie aż taka to drobnostka?

Prezes przyznał, że premie, wypłacane w tym roku prezesom skarbowych spółek, są niemoralne. Nazbyt hojnie przez rodzinę obdarowany wiceminister od ziobrystów też nie jest godzien swego stołka. Odwołano również prezesa Bogdanki. Sprzedawał podobno chętnym węgiel, wydobyty przez kopalnię. To po co komu ten urobek? I w ogóle te spółki?

 W Radiu Maryja(!) ich ekspert obwieścił, że podniesienie płacy minimalnej powiększy dynamikę wzrostu cen. Planowane są dwie takie w przyszłym roku. To w ramach łagodnego wychodzenia preześną metodą z inflacji. Aliści ministerstwo sportu wstrzymuje dotacje na korty im Lecha Kaczyńskiego. Monetaryści nawet tam są?

Same sprzeczności. Może ich ocena nie zależy ostatnio od politycznych preferencji? Od poczucia moralności raczej, czyli wedle stoików od wiedzy. Świadomość bowiem, że już w starożytności uznawano ją za warunek cnoty, uchroniłaby zmieniaczy dobra od uciążliwości rzemiosła szyderców.

Jaką się bowiem przyprawiło sobie gębę, taki się ma wizerunek.


Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale