167 obserwujących
5042 notki
5048k odsłon
  274   2

Różnice

Pogoń w piętkę

Tusk ciężkimi słowami przekierowuje Europę. Kaczyński robi wiceministrem pana Janusza. [Bartosz Arłukowicz].

Od zawsze PO służyła interesom rosyjsko-niemieckim. Widać to było w deklarowaniu kontaktów z Rosją, jaką była. Wtedy już znano zbrodnie Putina. Również to było widoczne w stosunku PO do rurociągu bałtyckiego, tego naszego. Podobnie było z bazą amerykańskich rakiet międzykontynentalnych (sic!). Najpierw jej budowę odwołano, potem jednak po cichu przywrócono. Za to główny inicjator owej strategii politycznej otrzymał od Unii nagrodę.

Tak mniej więcej Jarosław Kaczyński podsumował wczoraj Platformę, jej szefa i zacierał w świadomości zwolenników wywiad generała Pytla oraz reportaż redaktora Świerczka.

Donald Tusk zaś dalej otrzymuje nagrodę. Wczoraj on, nie Prezes przemawiał jako Polak i Europejczyk w Poczdamie, na uroczystości przyznania narodowi ukraińskiemu nagrody europejskich mediów M 100 Media Award.

Komisja śledcza Parlamentu Europejskiego przesłuchała wczoraj Ewę Wrzosek i Romana Giertycha, ofiary Pegasusa. Wypadło miażdżąco do dobrej zmiany. Szczególnie stwierdzenie, że nawet komunistyczna bezpieka nie ogłaszała w mediach nielegalnie pozyskanych wiadomości, oskarżając w dodatku ofiary podsłuchu o rozgłaszanie uzyskanych tajemnic.

Jaka jest ilościowa różnica między jakością przekazu obecnej i poprzedniej władzy, widać z zestawienia cen i zarobków, dokonanych przez Fakt. Redakcję zainspirował do tego sam premier, chwaląc się, że nowa minimalna płaca netto będzie po przyszłorocznych podwyżkach o 1000 złotych wyższa od platformerskiej brutto.

Okazuje się, że po zapowiadanych podwyżkach ich beneficjant za całą miesięczną pensję kupi o dwa bochenki chleba więcej niż w czasie ciepłej wody w kranie, co daje 0,2% korzyści. Gdyby wydał wszystko na masło, będzie mógł nabyć 9 kostek więcej niż w czasach Tuska, czyli 2%. Niestety osiemset dziewięćdziesiąt jeden jaj mniej kupi za całą przyszłoroczną pensję, czyli o 21% mniej. Za miesięczny zarobek dostanie w przyszłym roku 25 opakowań cukru więcej, to znaczy 5% więcej, niż za rządów PO.

Jeżeli przyjąć, że owe podwyżki oddają odsetek prawdy w oświadczeniach dobrej zmiany, to wychodzi jej tam od 6 do -21%. Czyli od 94 do 121% nieprawdy. Mediana wypada po stronie kłamstwa.

To nieźle konweniuje z kolejną nieudaną aukcją respiratorów, zakupionych przez rząd od handlarza bronią. Wczoraj żądano za nie już 10 % ceny, którą zapłaciło państwo. Nikt się nie zgłosił i nawet nikt ich nie próbował oglądać. Podobno będą rozdane szpitalom za darmo.

Tak wygląda zderzenie oświadczeń z rzeczywistością. Nie warto więc już się znęcać nad obrońcami tez podkomisji smoleńskiej. Wystarczy tylko odnotować, że Janusz Kowalski jest nowym wiceministrem rolnictwa. Premier zbladł na tę wieść.

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale