166 obserwujących
5108 notek
5090k odsłon
  810   2

Miotanie

Ja rzucam myśl, a wy go łapcie

Jak Agacie Adamek zdradził Marek Suski, PiS wystawia kolejną propozycję rozwiązania kryzysu energetycznego. Przeciwną do swojej poprzedniej, sprzed chwili. Pierwsza eliminuje rynek, druga próbuje wykorzystać jego mechanizmy.

Najpierw też Jacek Sasin bronił domiarów dla biznesu, który miał zapewnić środki na regulację cen. Opozycja nie zostawiła na nim suchej nitki. Giełda bowiem w wyniku takich akcji straciła już 47 miliardów złotych. Donald Tusk zapowiada użycie wszelkich środków do zablokowania głupich pomysłów, zmierzających do zniszczenia przedsiębiorstw.

Trzeba tu zauważyć, że notowania giełdowe są wolne od polityki. Każdy bowiem kupujący lub sprzedający akcje angażuje własny majątek. Nie może zatem ulegać ani ideologicznym uprzedzeniom, ani obsesjom. Giełóda właśnie sygnalizuje, że nasza gospodarka leci na łeb i nie ukryje tego żadne gadanie.

Tani zaś węgiel w Wałbrzychu zabezpieczają już bieda szyby. Zgodnie z dobrazmiennymi zaleceniami obywatele wzięli sprawy w swoje ręce.

Tymczasem się okazuje, że oba Nord Streamy ktoś wysadził w …wodę. Jeden całkowicie. Drugi może w połowie. Ktoś tam również wziął sprawy w swoje ręce. Teraz gaz, przeznaczony dla oportunistycznej wobec Putina Europy ucieka w powietrze i powiększa efekt cieplarniany. Ostatecznie więc wypełnia swoje przeznaczenie. Ogrzewa. W dodatku za darmo.

Kto uczynił? Od dawna wiadomo, że beneficjant. Kto więc skorzysta na tym, rosyjski gaz nagle zniknie z europejskiego rynku? Oczywiście ten, komu sprzyja zamieszanie wewnątrz Europy.

Są to najprawdopodobniej Moskale, chociaż też na tym tracą. Dochody im spadną. Rosja ma jednak ostatni moment, aby jeszcze przed zimą pokazać cywilizacji złe skutki jej sankcji. Aby też uciec przed nimi do przodu. Chyba że ruscy chcieli wysadzić nasz norweski rurociąg i pomylili rury, ale aż takimi gamoniami raczej nie są.

Nord Streamy się same z siebie nie powysadzały. Motywy ich zniszczenia są dość zawiłe, mimo że sprawcami nie kierował najmądrzejszy człowiek na świecie. Ostatnio zresztą postępuje standardowo. Nawet ukarała go za to naganą sejmowa Komisja Etyki. Nie można zatem nam przypisywać zniszczenia rur, których od początku PiS nie kochał. Tak czy owak, sprawę wybuchów gazociągów Nord Stream 1 i 2 powinna zbadać podkomisja Macierewicza – napisał Leszek Miller.

Widać też, że rzucanie myślą nie ma ostatnio dobrej passy. Za dużo tu nonsensów, aby go łapać. Z wyjątkiem przyczyn spadku notowań giełdowych oczywista oczywistość.

Pieniądz bowiem jest synem logiki i nie może się bez niej mnożyć.


Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale