166 obserwujących
5206 notek
5171k odsłon
  603   1

Szanse

Boczne wejście do władzy też jest wejściem

Zjednoczona opozycja demokratyczna dostałaby ponad połowę głosów, Zjednoczona Prawica ponad jedna trzecią. Tak wynika z sondażu opublikowanego ostatnio przez Super Express.

W tym kontekście wedle wielu dziwnie się prezentuje postawa Szymona Hołowni. Na razie się wzbrania przed wpisaniem swoich kandydatów na wspólną listę opozycji. Podejmie decyzję w lutym. Tymczasem więc Internet go uważa za konia trojańskiego PiS-u w opozycji.

Może tutaj mamy do czynienia z przyczynami ideologicznymi. Może to wynikać z przekonania pana Szymona o posiadaniu właściwego, religijnego wzorca. Byłoby to politycznie neutralne, gdyby dopuszczało tolerancję dla odmienności. Ponieważ tak raczej nie jest, podejście Koalicji Obywatelskiej do aborcji albo nawet osób LGBT może odstręczać zwolenników Polski 2050 od wejścia z nią w parantelę.

Efektem może też być coraz większy spadek poparcia dla konserwatystów Szymona Hołowni. Ostatecznie chyba pozostanie przy niej ta część narodowych lewicowców, która nie należała do żelaznego elektoratu PiS. Nie jest ich wielu.

W rezultacie partia Szymona Hołowni zaczyna teraz przyjmować w opozycji podobną postawę do Solidarnej Polski w Zjednoczonej Prawicy. Dzięki krótszemu stażowi na scenie politycznej ma jednak jakąś szansę na większe poparcie od ziobrystów.

Jako samotna w przyszłości może też pozostać języczkiem u wagi w wypadku konieczności obalenia prezydenckiego weta. To wprawdzie nie premierostwo, ale również realna władza. Także jakiś rodzaj sukcesu …“dobrej zmiany”.

Bo coś jednak po niej pozostanie.


Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale