0 obserwujących
58 notek
37k odsłon
590 odsłon

Nie wolno stać obojętnie gdy giną ludzie

Wykop Skomentuj8

Jeszcze w niedzielę byłem w Kijowie. Rozmawiałem z ludźmi z Majdanu. Spałem w budynku związków zawodowych, a dzień wcześniej szedłem razem z sotniami na manifestację.

Moi przyjaciele z Majdanu giną. Widziałem zdjęcia młodych chłopaków zamordowanych przez Berkut - tych samych, którzy wcześniej szli ze mną ramię w ramię podczas sobotniego przemarszu. Widzę w telewizji Andrzeja, Polaka ze wsi Szaróweczka pod Chmielnickim - wiceszefa samoobrony, któremu głos się łamie gdy prosi o pomoc. Dzwonię tam i dowiaduję się o kilkuset rannych o zmęczeniu i o tym, że będą walczyć i ginąć nadal.

Budynek w którym spaliśmy jest spalony. Ludzie odcięci przez ogień wyskakiwali z piątego piętra zabijając się na dole. Majdan spływa krwią. IM TRZEBA POMÓC - bardzo proszę wszystkich - to nie są banderowcy - to są ukraińscy patrioci, którzy chcą żyć godnie. Hasło, które jest w tej chwili najbardziej popularne i widnieje na sprzedawanych koszulkach to: Niewolnicy nie trafią do raju. Oni chcą być ludźmi wolnymi, a teraz chcą żyć po prostu godnie.

Wielu z nas pamięta stan wojenny. Pamiętamy chwile pełne heroizmu, ale i chwile rozpaczy i bezsilności. Nie milczmy - róbmy to, co kto zrobić może. W tej chwili najbardziej potrzebne są pieniądze.  Mamy zalegalizowaną zbiórkę pieniędzy (decyzja Ministerstwa Administracji i cyfryzacji67/2014):
Stowarzyszenie Pokolenie  89 1050 1214 1000 0023 1985 3707

Nie wolno stać obojętnie gdy giną ludzie.

Pomóżmy im.

Przemek Miśkiewicz

www.facebook.com/stowarzyszeniepokolenie

www.pokolenie.org.pl

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale