Stowarzyszenie Pokolenie Stowarzyszenie Pokolenie
590
BLOG

Nie wolno stać obojętnie gdy giną ludzie

Stowarzyszenie Pokolenie Stowarzyszenie Pokolenie Społeczeństwo Obserwuj notkę 8

Jeszcze w niedzielę byłem w Kijowie. Rozmawiałem z ludźmi z Majdanu. Spałem w budynku związków zawodowych, a dzień wcześniej szedłem razem z sotniami na manifestację.

Moi przyjaciele z Majdanu giną. Widziałem zdjęcia młodych chłopaków zamordowanych przez Berkut - tych samych, którzy wcześniej szli ze mną ramię w ramię podczas sobotniego przemarszu. Widzę w telewizji Andrzeja, Polaka ze wsi Szaróweczka pod Chmielnickim - wiceszefa samoobrony, któremu głos się łamie gdy prosi o pomoc. Dzwonię tam i dowiaduję się o kilkuset rannych o zmęczeniu i o tym, że będą walczyć i ginąć nadal.

Budynek w którym spaliśmy jest spalony. Ludzie odcięci przez ogień wyskakiwali z piątego piętra zabijając się na dole. Majdan spływa krwią. IM TRZEBA POMÓC - bardzo proszę wszystkich - to nie są banderowcy - to są ukraińscy patrioci, którzy chcą żyć godnie. Hasło, które jest w tej chwili najbardziej popularne i widnieje na sprzedawanych koszulkach to: Niewolnicy nie trafią do raju. Oni chcą być ludźmi wolnymi, a teraz chcą żyć po prostu godnie.

Wielu z nas pamięta stan wojenny. Pamiętamy chwile pełne heroizmu, ale i chwile rozpaczy i bezsilności. Nie milczmy - róbmy to, co kto zrobić może. W tej chwili najbardziej potrzebne są pieniądze.  Mamy zalegalizowaną zbiórkę pieniędzy (decyzja Ministerstwa Administracji i cyfryzacji67/2014):
Stowarzyszenie Pokolenie  89 1050 1214 1000 0023 1985 3707

Nie wolno stać obojętnie gdy giną ludzie.

Pomóżmy im.

Przemek Miśkiewicz

www.facebook.com/stowarzyszeniepokolenie

www.pokolenie.org.pl

Nasze szeregi tworzą ludzie różnych profesji i zawodów. Są wśród nas dziennikarze, politycy, adwokaci, działacze społeczni, twórcy kultury i sztuki – ludzie kreatywni których połączyło przywiązanie do konserwatywnego systemu wartości. Wierni tym wartościom wspieramy wszystkie inicjatywy promujące ideę wolnego społeczeństwa, obronę mechanizmów gospodarki wolnorynkowej oraz poszanowanie dla tradycji i kultury narodowej. Wywodzimy się z różnych grup i środowisk jednak większość z nas swoją pierwszą społeczną działalność prowadziła w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. To właśnie tam formował się światopogląd wielu z naszych członków. To właśnie tam nabywaliśmy pierwszych doświadczeń.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo