Blog
Planowanie przyszłości wymaga dobrego zrozumienia historii
Stowarzyszenie Pokolenie
Stowarzyszenie Pokolenie Stowarzyszenie „Pokolenie” powołaliśmy do życia w październiku 1997 roku
0 obserwujących 58 notek 37288 odsłon
Stowarzyszenie Pokolenie, 11 marca 2014 r.

Deklaracje tylko oficjalne?

201 2 0 A A A

W czasie zajść na Majdanie w Kijowie padały oficjalne deklaracje, że osoby ranne w wyniku bezprawnych działań Berkutu i snajperów będą mogły skorzystać z pomocy medycznej w Polsce. W tym momencie okazuje się, że pomimo ogromnych potrzeb i sytuacji zagrożenia życia, pomoc jest wstrzymywana z powodów proceduralnych.

Szpitale wojewódzkie w Podkarpaciu i Małopolsce zamykają swoje drzwi przed potrzebującymi, szpitale prywatne żądają horrendalnych opłat za swoje usługi. W Lublinie mężczyzna z czterema kulami w głowie po usunięciu dwóch (były one nieoperacyjne) został wysłany z powrotem do Lwowa. Szpitale ukraińskie są przeciążone, mają złe warunki sanitarne, ranni umierają tam z powodu złej opieki. Solidarność wydaje się być pojęciem nieistniejącym. Natomiast deklaracje polityczne na temat wsparcia Polski dla Ukrainy padają dalej. Dzisiejszej nocy byłem na granicy w Medyce i otrzymałem informacje, że szpitale w województwie podkarpackim nie będą przyjmować więcej rannych. Staramy się umieścić kolejnych rannych w szpitalu w Sosnowcu jednakże dyrektor szpitala miejskiego mimo chęci przyjęcia ich nie jest w stanie tego zrobić gdyż nie wie kto miałby za ich pobyt zapłacić.
Osobiście nie jestem zwolennikiem obecnej władzy, jednakże czułem prawdziwa dumę widząc zaangażowanie rządu polskiego w pomoc Ukrainie. Tym ludziom tak ciężko doświadczonym przez życie jest zupełnie obojętne jaka opcja polityczna im pomaga i częstokroć nie maja nawet pojęcia kto rządzi naszym krajem. Polska wydaje im się wyśnionym rajem, a wdzięczność wobec Polaków jest wręcz niewyobrażalna. Dlatego jako Polak chciałbym aby obraz mojej Ojczyzny w oczach Ukraińców był taki jak teraz.
Niestety trzeba obawiać się dalszej eskalacji konfliktu na wschodzie, a wtedy to nie będzie grupa kilkudziesięciu osób tylko mogą to być setki i tysiące rannych i trudna do ocenienia grupa uchodźców. Obawiam się, że państwo polskie nie jest, mimo zapewnień, przygotowane na pomoc nawet w małej skali.

Przemysław Miśkiewicz, przewodniczący Stowarzyszenia Pokolenie
 

www.pokolenie.org.pl
www.facebook.com/stowarzyszeniepokolenie

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nasze szeregi tworzą ludzie różnych profesji i zawodów. Są wśród nas dziennikarze, politycy, adwokaci, działacze społeczni, twórcy kultury i sztuki – ludzie kreatywni których połączyło przywiązanie do konserwatywnego systemu wartości. Wierni tym wartościom wspieramy wszystkie inicjatywy promujące ideę wolnego społeczeństwa, obronę mechanizmów gospodarki wolnorynkowej oraz poszanowanie dla tradycji i kultury narodowej. Wywodzimy się z różnych grup i środowisk jednak większość z nas swoją pierwszą społeczną działalność prowadziła w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. To właśnie tam formował się światopogląd wielu z naszych członków. To właśnie tam nabywaliśmy pierwszych doświadczeń.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @ZBIGWIE Na razie chyba tak, jest tylko tutaj.
  • Stowarzyszenie Pokolenie Wywiad zamieściliśmy na naszym blogu dzięki uprzejmości Bianki...
  • @MAUR Coraz więcej ubrań, leków, szalików, czapek itp. we wszystkich biurach w całym kraju....

Tematy w dziale Rozmaitości