0 obserwujących
58 notek
37k odsłon
201 odsłon

Deklaracje tylko oficjalne?

Wykop Skomentuj2

W czasie zajść na Majdanie w Kijowie padały oficjalne deklaracje, że osoby ranne w wyniku bezprawnych działań Berkutu i snajperów będą mogły skorzystać z pomocy medycznej w Polsce. W tym momencie okazuje się, że pomimo ogromnych potrzeb i sytuacji zagrożenia życia, pomoc jest wstrzymywana z powodów proceduralnych.

Szpitale wojewódzkie w Podkarpaciu i Małopolsce zamykają swoje drzwi przed potrzebującymi, szpitale prywatne żądają horrendalnych opłat za swoje usługi. W Lublinie mężczyzna z czterema kulami w głowie po usunięciu dwóch (były one nieoperacyjne) został wysłany z powrotem do Lwowa. Szpitale ukraińskie są przeciążone, mają złe warunki sanitarne, ranni umierają tam z powodu złej opieki. Solidarność wydaje się być pojęciem nieistniejącym. Natomiast deklaracje polityczne na temat wsparcia Polski dla Ukrainy padają dalej. Dzisiejszej nocy byłem na granicy w Medyce i otrzymałem informacje, że szpitale w województwie podkarpackim nie będą przyjmować więcej rannych. Staramy się umieścić kolejnych rannych w szpitalu w Sosnowcu jednakże dyrektor szpitala miejskiego mimo chęci przyjęcia ich nie jest w stanie tego zrobić gdyż nie wie kto miałby za ich pobyt zapłacić.
Osobiście nie jestem zwolennikiem obecnej władzy, jednakże czułem prawdziwa dumę widząc zaangażowanie rządu polskiego w pomoc Ukrainie. Tym ludziom tak ciężko doświadczonym przez życie jest zupełnie obojętne jaka opcja polityczna im pomaga i częstokroć nie maja nawet pojęcia kto rządzi naszym krajem. Polska wydaje im się wyśnionym rajem, a wdzięczność wobec Polaków jest wręcz niewyobrażalna. Dlatego jako Polak chciałbym aby obraz mojej Ojczyzny w oczach Ukraińców był taki jak teraz.
Niestety trzeba obawiać się dalszej eskalacji konfliktu na wschodzie, a wtedy to nie będzie grupa kilkudziesięciu osób tylko mogą to być setki i tysiące rannych i trudna do ocenienia grupa uchodźców. Obawiam się, że państwo polskie nie jest, mimo zapewnień, przygotowane na pomoc nawet w małej skali.

Przemysław Miśkiewicz, przewodniczący Stowarzyszenia Pokolenie
 

www.pokolenie.org.pl
www.facebook.com/stowarzyszeniepokolenie

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości